reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Końcówka ósmego tygodnia i puchnące dziąsła

Czyli co mi radzisz
Z zalecenia dentysty miałam szczoteczkę specjalną, ale niestety nie pamiętam nazwy. Spróbuję za chwilę poszukać, może coś znajdę i pastę dla ciężarnych. Ale mi to nie pomagało. Moje dziąsła były tak mega ukrwione, że czasami pękały i leciała mi krew w czasie zwykłego mówienia. Było to na prawdę uciążliwe, bo najbardziej czułe miejsce miałam koło dwójki. Czasami rozmówcy zwracali mi uwagę, że mam problem, tak dużo krwi mi leciało. Niestety musiałam się męczyć do porodu. Żadne płukania szałwia czy rumiankiem nic nie skutkowało. Bo to podobno nie stan chorobowy tylko zmiany hormonalne.
 
reklama
Szczoteczka nazywała się curaprox. Ta najbardziej miękka, ultra soft czy mega soft.
Możesz też podpytać swojego dentystę. Może on coś poradzi lepszego.
 
Z zalecenia dentysty miałam szczoteczkę specjalną, ale niestety nie pamiętam nazwy. Spróbuję za chwilę poszukać, może coś znajdę i pastę dla ciężarnych. Ale mi to nie pomagało. Moje dziąsła były tak mega ukrwione, że czasami pękały i leciała mi krew w czasie zwykłego mówienia. Było to na prawdę uciążliwe, bo najbardziej czułe miejsce miałam koło dwójki. Czasami rozmówcy zwracali mi uwagę, że mam problem, tak dużo krwi mi leciało. Niestety musiałam się męczyć do porodu. Żadne płukania szałwia czy rumiankiem nic nie skutkowało. Bo to podobno nie stan chorobowy tylko zmiany hormonalne.
Ja też miałam koło 2ek. Krwawiło podczas jedzenia, a jako alergik oddycham ustami to od suchości rano cała jama ustna we krwi 😔. Kup sobie Dologel ja to stosuję u córki na ząbkowanie, jest bezpieczny, nie zawiera żadnych substancji chemicznych, w sytuacjach kryzysowych smaruj sobie, ja do tej pory smaruje, bo przy jednej 2ce sytuacja się niestety nie poprawiła.
Pasta Spłat Specjal Organic.
 
Poważnie jak to dlaczego było gorzej ??
Zęby mi się popsuły po ciąży - 2 od razu do kanałowego leczenia, coś już tam w ciąży się działo, ale ja miałam nakaz leżenia, więc nawet się nie wybierałam do dentysty + środek pandemii był. Dziąsła nadal krwawią, może nie tak mocno jak wcześniej, ale połóg, osłabienie w tym czasie nie pomagają w regeneracji, bardzo nadwrażliwe mi się zrobiły i ogólnie jak miałam przez wiele lat problemów z zębami to teraz mnie przywaliło. Niestety tak samo mam z oczami, zaraz po ciąży kilka dioptrii leci.
 
Sama jestem higienistką i wiem jak to wygląda, czasami tego nie widać i kamień jest poddziaslowy. Uważam, że takim stanom zapalnym musi się przyjrzeć lekarz, ewentualnie skieruje do higienistki bo one bardziej są w tym temacie niż lekarze (serio!) odpowiednie leczenie, technika mycia, płukanki i będzie idealnie. Ostatnio była u mnie dziewczyna 5 miesiąc. Po zabiegu po tygodniu przyszła na kontrolę i sama przyznała ze poczuła ulgę :) pozdrawiam!
 
Sama jestem higienistką i wiem jak to wygląda, czasami tego nie widać i kamień jest poddziaslowy. Uważam, że takim stanom zapalnym musi się przyjrzeć lekarz, ewentualnie skieruje do higienistki bo one bardziej są w tym temacie niż lekarze (serio!) odpowiednie leczenie, technika mycia, płukanki i będzie idealnie. Ostatnio była u mnie dziewczyna 5 miesiąc. Po zabiegu po tygodniu przyszła na kontrolę i sama przyznała ze poczuła ulgę :) pozdrawiam!
Bardzo dziękuję na pewno się przejdę bo to dosyć uciążliwe
 
U mnie przez tak przez tydzień to trwało i potem zniknęło i już jest ok, ale krwawienia przy myciu są cały czas.
 
reklama
Z mojej strony mogę polecić eludril classic 2x dziennie (wg ulotki) po umyciu zębów średnią szczoteczką. Nigdy nie polecam miękkich, bo one są do stosowania po zabiegach chirurgicznych. Pasta np lacalut. Przede wszystkim po umyciu zębów mokra szczoteczka masaż dziąseł od każdej strony. Czyli tzw ruch namiatajacy dziasło od dołu na zęba. Myjemy techniką roll czyli ruchy okrężne zgarniające dziasło i przechodzące na koronę zęba (dotyczy przodu) od strony językowej - ruch pionowy również naciągajacy dziasło na zęba. Podczas ciąży zmienia się w organizmie wszystko. Czasami masaż trzeba robić nawet do rozwiązania.
 
Do góry