reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Konflikt serologiczny a żółtaczka u noworodka

Marchewka84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2019
Postów
263
Witam. Ja mam grupę 0Rh+ a mąż BRh+). Córeczka odziedziczyła grupę krwi po tacie i w pierwszej dobie wyszła żółtaczka : wynik 14,1. W drugiej dobie wzrosło do 18,5 . Aktualnie mamy czwarta dobę i wynik 19,2. Mała jest naświetlana. Pierwsze 3 dni była karmiona mm bo nie miałam pokarmu, aktualnie pokarm się trochę pojawił . Proszę mi powiedzieć czy ta żółtaczka stanowi jakieś zagrożenie dla maluszka i kiedy poziom bilubiryny powinien zacząć spadać ?
 
reklama
A konflikt serologiczny nie jest wtedy kiedy matka ma - a dziecko po ojcu + ?
zoltaczka stanowi niebezpieczenstwo, ale jesli jestescie w szpitalu i ma naświetlenia powinno byc szybko coraz lepiej.
 
A konflikt serologiczny nie jest wtedy kiedy matka ma - a dziecko po ojcu + ?
zoltaczka stanowi niebezpieczenstwo, ale jesli jestescie w szpitalu i ma naświetlenia powinno byc szybko coraz lepiej.
Konflikt może dotyczyć czynnika rh , ale tez grup głównych i u nas wlasnie tak jest.
 
Nawet nie widzialam, ze taki tez moze być. Wiec pewnie stad wysoka bilirubina. Ja mam minus, maz plus. Mialam zastrzyk w polowie ciazy.

Jesli chodzi o te grupy ja mam A maz 0, corka po nim.nikt nawet o tym nigdy nie wspomniał.

Zapytaj najlepiej lekarzy jak jestes na miejscu i myślę, ze wypisza Cie kiedy juz poziom bedzie wystarczajacy. Moja mala tez miala zoltaczke, jeszcze w domu i to nawet dlugo. Jesli pojawia sie pokarm i chcesz karmic przystawiaj jak najczesciej. Dzialaj tez laltatorem i sie rozkreci.
 
Całe życie mnie uczono, ze konflikt sero jest wtedy, kiedy mama ma RH- a dziecko RH+. Całe liceum, całe studia...na szybko przerzuciłam internet...wszędzie definicja podobna do tej poniżej...

Najbardziej znanym i ważnym przykładem konfliktu serologicznego jest różnica antygenów Rh krwinek czerwonych między płodem a matką. Do wytworzenia przeciwciał w tym układzie w krążeniu matki dochodzi wtedy, gdy płód dziedziczy po ojcu antygen „D” (Rh+), a matka ma cechę antygenową „d” (Rh–).

Sama jestem dzieckiem z konfliktu sero. Miałam żółtaczkę po urodzeniu.
Żółtaczka jest zagrożeniem wtedy, kiedy nie jest w żaden sposób leczona. Kiedy powinno zacząć przechodzić? To trudno powiedzieć. Zależy od dziecka. Zazwyczaj wystarczy kilka dni na to aby bilirubina spadła do dopuszczalnego poziomu. Takiego, ze można będzie wypisać do domu.
Moje oboje dzieci miały lekka postać żółtaczki do dwóch tygodni po porodzie. Lekka postać, nie wymagająca naświetlań czy hospitalizacji. Kazano mi wystawiać na słońce i upewnić się, ze odpowiednio jedzą, to znaczy nie za mało i się nie przejmować.
Nie wiem jaki tam u was konflikt jeszcze występuje. Jeśli jest to coś medycznie poważnego, to lekarze napewno poradzi co robić.
 
Do góry