reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Konflikt serologiczny rh+ mam grupę b rhd+

Dołączył(a)
3 Listopad 2020
Postów
4
Otrzymałam ostatnio wyniki badań na przeciwciala. Wyszły dodatnie i okazało się że produkuje przeciwciala w antygenie Rhc. Miano wyszło mi 8 w 9 tygodniu ciąży. Zalecono mi za 4 tygodnie powtórne badania na przeciwciala i muszę się zgłosić z ojcem dziecka. Czy grozi mi konflikt serologiczny.? Położna jest dobrej myśli bo już kulka mi
 
reklama
reklama
Ja sobie powtarzałam kiedyś grupę krwi ;p Wyszło mi, że mam 0Rh-, a u rodziców ARh+ i BRh+. Już myślałam, że się w labie pomylili... A żeby było ciekawiej, to mój brat ma ABRh+ ;)
 
A dlaczego miałaby być?
Niemożliwa jest sytuacja odwrotna, ta u Was jak najbardziej normalna :)
Na pierwszy rzut oka dla kogoś nie obeznanego w temacie wydawało się to niemozliwe poprostu. Ja się nigdy nie zgłębiałam w temacie co do możliwości dziedziczenia grup krwi itd. Syn ma moja grupę, więc u córki ten rh- był szokiem:p ale teraz już wiem o co chodzi i dlaczego tak się stało.
 
reklama

Kiedy nie ma przeciwciał ale mamy podstawy do ich stworzenia - czyli w ciąży przy matce RH - a dziecku (pewnie lub potencjalnie) RH +, oraz po porodzie u matki RH - a dziecku RH +.
Plus w rzadkich sytuacjach opisanych powyżej ale warunkiem jest brak przeciwciał u matki :)
Jest to de facto profilaktyka a nie leczenie.
 
Do góry