reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

koniec 6 msc nie pelza i nie siedzi

reklama
hej z tego co widze to twoja córeczka urodziła się wcześniej, także wydaje mi się że nie masz sie co zbytnio martwić nie każde dziecko kończąc 6 miesiecy siedzi.Mój synek mial kolo 8 miesiecy jak siedział,wcześniej probował sie chwytać za moje palce i dzwigał ciałko ale to było chwile przed tym jak samodzielnie siedział...pytałaś się lekarza co on na to? staraj się nie czytać co dziecko powinno umieć robić w danym miesiącu bo KAŻDE jest inne.
 
Wszelkie wątpliwości należy rozwiązywać z lekarzem pediatrą. Jako wcześniak zapewne jesteście pod opieką poradni rehabilitacyjnej. Każde dziecko jest inne i tylko lekarz może zdecydować czy coś jest jeszcze normą czy już sygnałem ostrzegawczym.
Udaj się do lekarza i zapytaj będziesz spokojniejsza ;-)
 
Wcześniaki powinny być pod opieka pediatry i neurologa.
Jeżeli Cie niepokoi to ,że dziecko nie pełza i nie siada skontaktuj się z prowadzącymi lekarzami.
Oni ocenią czy powinno się małą stymulować metodami rehabilitacyjnymi takimi jak np metoda Vojty czy Bobath.

Polecam Ci tez poczytanie naszych artykułów
Rozwój wcześniaków
Rozwój psychoruchowy wcześniaków
Tu znajdziesz tez wiele informacji ale pamiętaj ,ze odnoszą się one do dzieci urodzonych o czasie.
Rozwój
Pierwsze 12 miesięcy
 
Mój synus siedział samodzielnie w wieku 8 miesięcy,a raczkowal dopiero gdy miał 9,a jest zdrowym,inteligentnym i bardzo ruchliwym czterolatkiem :) zawsze oczywiście możesz zasiegnac porady lekarza będziesz spokojniejsza,pozdrawiam
 
Do góry