reklama

koniec 6 msc nie pelza i nie siedzi

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez All-me, 13 Marzec 2014.

1. All-me

All-me Fanka BB :)

Moje dziecko za 3 dni skonczy 7 msc. Nie pelza i nie siedzi. Czy powinnam sie martwic?

2. wronka001

wronka001 Fanka BB :)

hej z tego co widze to twoja córeczka urodziła się wcześniej, także wydaje mi się że nie masz sie co zbytnio martwić nie każde dziecko kończąc 6 miesiecy siedzi.Mój synek mial kolo 8 miesiecy jak siedział,wcześniej probował sie chwytać za moje palce i dzwigał ciałko ale to było chwile przed tym jak samodzielnie siedział...pytałaś się lekarza co on na to? staraj się nie czytać co dziecko powinno umieć robić w danym miesiącu bo KAŻDE jest inne.

3. reklama
  4. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Wszelkie wątpliwości należy rozwiązywać z lekarzem pediatrą. Jako wcześniak zapewne jesteście pod opieką poradni rehabilitacyjnej. Każde dziecko jest inne i tylko lekarz może zdecydować czy coś jest jeszcze normą czy już sygnałem ostrzegawczym.
    Udaj się do lekarza i zapytaj będziesz spokojniejsza ;-)

5. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

Wcześniaki powinny być pod opieka pediatry i neurologa.
    Jeżeli Cie niepokoi to ,że dziecko nie pełza i nie siada skontaktuj się z prowadzącymi lekarzami.
    Oni ocenią czy powinno się małą stymulować metodami rehabilitacyjnymi takimi jak np metoda Vojty czy Bobath.

Polecam Ci tez poczytanie naszych artykułów
    Rozwój wcześniaków
    Rozwój psychoruchowy wcześniaków
    Tu znajdziesz tez wiele informacji ale pamiętaj ,ze odnoszą się one do dzieci urodzonych o czasie.
    Rozwój
    Pierwsze 12 miesięcy

6. Justys84

Justys84 Fanka BB :)

Mój synus siedział samodzielnie w wieku 8 miesięcy,a raczkowal dopiero gdy miał 9,a jest zdrowym,inteligentnym i bardzo ruchliwym czterolatkiem :) zawsze oczywiście możesz zasiegnac porady lekarza będziesz spokojniejsza,pozdrawiam

Poleć forum