reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Koniec umowy a dopiero 8 tydzień ciazy

Rozwiązania
0
Witam
Umowa kończy mi się z dniem 30 września a ja wtedy dopiero będę miała 8 tydzień ciąży . Sadze ze na pewno pracodawca nie przedłuży mi umowy . Jestem na zwolnieniu l4 od 10 września ponieważ było plamienie . Czy należy mi się jakiś zasiłek z ZUS czy mogę się o niego starć ?

reklama

ness.

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Z tego co się orientuje pracodawca powinien przedłużyć Ci umowę do dnia porodu .
Dopiero jeżeli umowa kończy się po 12 TC, więc ni przedłuży.
Należy ci się bodajże 30 dni chorobowego, a potem już nic, chyba że masz przepracowany w ciągłości rok to dostaniesz zasiłek dla bezrobotnych z UP

Asiorekk89

Rozwiązania
0
Należy ci się bodajże 30 dni chorobowego, a potem już nic, chyba że masz przepracowany w ciągłości rok to dostaniesz zasiłek dla bezrobotnych z UP
A to być może , wiem ze szwagierce przedłużył umowę pracodawca kończyła się się jakoś w 17 tc

Rozwiązania
0
Czyli ZUS już potem sam z siebie nie wypłaca żadnych zasiłków chorobowych czy zasiłku macierzyńskiego ?

angelika.zima5

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Witam
Umowa kończy mi się z dniem 30 września a ja wtedy dopiero będę miała 8 tydzień ciąży . Sadze ze na pewno pracodawca nie przedłuży mi umowy . Jestem na zwolnieniu l4 od 10 września ponieważ było plamienie . Czy należy mi się jakiś zasiłek z ZUS czy mogę się o niego starć ?
Niestety nie,dopiero od 3 miesiąca pracodawca musi przedłużyć umowę przed nie ma takiego obowiązku. Jedyne co możesz poprosić pracodawcę o przedłużenie umowy i zaproponować, że opłacisz zus za siebie za pierwszy miesiąc a potem już będzie płacić ci zus.

reklama

Mała.czarna

Rozwiązania
0
Niestety nie,dopiero od 3 miesiąca pracodawca musi przedłużyć umowę przed nie ma takiego obowiązku. Jedyne co możesz poprosić pracodawcę o przedłużenie umowy i zaproponować, że opłacisz zus za siebie za pierwszy miesiąc a potem już będzie płacić ci zus.
Hmm mi kiedys w zusie jak zrobilam profil zaufany i pytalam o to to babka w okienku mi powiedziala ze zus placi pracownikom po miesiacu ale tylko w firmach w ktorych liczba pracownikow nie przekracza jakies liczby. Nie pamietam czy 21? Za chiny nie umiem sobie przypomniec ilu. Wiec jak to duza firma to i tak chyba nic z tego.

witch84

Rozwiązania
65
Jeśli nabyłaś prawo do zasiłku chorobowego, to jeśli po ustaniu zatrudnienia dalej będziesz na zwolnieniu (będzie ono wystawiane na byłego pracodawcę), to możesz pobierać zasiłek chorobowy aż do dnia porodu - z tymże będziesz musiała pilnować, by mieć ciągłość zwolnienia (jeden dzień przerwy spowoduje utratę zasiłku chorobowego).
Nie będzie Ci przysługiwać zasiłek macierzyński, ale będziesz mogła (o ile nic się nie zmieni) pobierać tzw. kosiniakowe (tj 1000zł przez 12 m-cy).

@Mała.czarna Tak - do 20 pracowników płaci ZUS, a powyżej płaci pracodawca pieniędzmi, które dostaje z ZUSu ;-)

PS. Jaki masz rodzaj umowy i od kiedy?

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Klaudyna91 Koniec umowy o pracę, przedłużenie do dnia porodu Potrzebuję porady 6
B Poród i koniec umowy - nauczyciel Potrzebuję porady 1
I Urlop macierzyński + koniec umowy + ekwiwalent za urlop Potrzebuję porady 12
G Koniec umowy a ciąża, lojalka Potrzebuję porady 7
M Koniec umowy i l4 co robic Potrzebuję porady 26
I Koniec umowy na macierzyńskim a ciąża Potrzebuję porady 1
M Koniec umowy o pracę podczas ciąży Potrzebuję porady 16
A Koniec umowy o pracę przed porodem a zasiłek macierzyński Potrzebuję porady 15
M urlop wychowawczy a koniec umowy o pracę Porady prawnika 3
G Koniec umowy a urlop macierzyński. Potrzebuję porady 18
AgnieszkaKRK31 Koniec urlopu wych. - koniec umowy o pracę - i co dalej? Porady prawnika 3
M Ciąża w trakcie urlopu rodzicielskiego i koniec umowy. Porady prawnika 0
malamii06 koniec umowy o pracę miesiąc przed porodem Porady prawnika 7
Anecia1111 koniec umowy 2 miesiące po porodzie Porady prawnika 6
Kasienka_ Koniec umowy w trakcie rocznej ochrony po macierzyńskim Porady prawnika 2
L koniec umowy o pracę a urlop macierzyński 2012 i 2013 Porady prawnika 4
K Ciąża pod koniec umowy o pracę podczas urlopu macierzyńskiego(ewent. obniżenie etatu) Porady prawnika 4
K koniec umowy o pracę a urlop macierzyński i wypoczynkowy Porady prawnika 5
Karolki Koniec umowy o prace na urlopie wychowawczym. Porady prawnika 3
K Poród, a koniec umowy w pracy... Ciąża, poród, połóg 7
patisia1218 Koniec umowy o prace, L4, a ubezpieczenie. Porady prawnika 0
maluszek2012 Koniec umowy Porady prawnika 0
K wychowawczy koniec umowy a kolejna ciąża Porady prawnika 1
D Ciąża pod koniec umowy na czas określony. Porady prawnika 5
Malwinka89 koniec umowy o pracę, czy muszę dostarczyć zaświadczenie o ciąży? Porady prawnika 5
agusiek5 Koniec umowy a urlop wychowawczy Porady prawnika 1
R koniec wychowawczego Potrzebuję porady 128
T Podejrzenie padaczki i na koniec sugestia,że to onanizm niemowlęcy ???! Potrzebuję porady 10
K Koniec urlopu wychowawczego i druga ciąża Potrzebuję porady 21
kamila12348 Koniec 12 tygodnia Potrzebuję porady 2
D Plamienie, niski przyrost bhcg... czy to koniec? Potrzebuję porady 101
N Koniec urlopu macierzyńskiego a zasiłek Potrzebuję porady 4
L Śluz z krwią pod koniec ciąży Ciąża, poród, połóg 11
N cukrzyca pod koniec ciązy Potrzebuję porady 9
M Czy to koniec karmienia piersią? Potrzebuję porady 6
Aniaanka Brazowe plamienie pod koniec ciazy, prosze o porade Potrzebuję porady 12
Patrycja0x Mamy z terminem na koniec września! Potrzebuję porady 11
U Grzybica pod koniec ciąży. Potrzebuję porady 1
K Przyrost bhcg pod koniec 6 tygodnia Potrzebuję porady 5
Aniaanka Krwawienie z nosa, koniec 16 tyg Potrzebuję porady 5
V Ruchy dziecka pod koniec ciazy Czerwcowe mamy 2019 5
M Wesele pod koniec 11 tygodnia ciazy Potrzebuję porady 11
A Koniec l4 i brak porodu. Potrzebuję porady 7
K Płacz pod koniec jedzenia Noworodek 6
P Czy to koniec alergi???? Potrzebuję porady 2
A koniec urlopu wych. a nowa praca Porady prawnika 1
All-me koniec 6 msc nie pelza i nie siedzi Rozwój i zabawy 4
B koniec urlopu wychowawczego (pół rocznego) a L4 Porady prawnika 0
B koniec urlopu wychowawczego a L4 Porady prawnika 2
pchelka10.05 koniec urlopu wychowawczego a prawo do zasiłku ? Prosze o szybka odpowiedz Porady prawnika 3