reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koniec umowy a dopiero 8 tydzień ciazy

Dołączył(a)
22 Wrzesień 2020
Postów
10
Witam
Umowa kończy mi się z dniem 30 września a ja wtedy dopiero będę miała 8 tydzień ciąży . Sadze ze na pewno pracodawca nie przedłuży mi umowy . Jestem na zwolnieniu l4 od 10 września ponieważ było plamienie . Czy należy mi się jakiś zasiłek z ZUS czy mogę się o niego starć ?
 
reklama
Dopiero jeżeli umowa kończy się po 12 TC, więc ni przedłuży.
Należy ci się bodajże 30 dni chorobowego, a potem już nic, chyba że masz przepracowany w ciągłości rok to dostaniesz zasiłek dla bezrobotnych z UP
A to być może , wiem ze szwagierce przedłużył umowę pracodawca kończyła się się jakoś w 17 tc
 
Dopiero jeżeli umowa kończy się po 12 TC, więc ni przedłuży.
Należy ci się bodajże 30 dni chorobowego, a potem już nic, chyba że masz przepracowany w ciągłości rok to dostaniesz zasiłek dla bezrobotnych z UP
Czyli ZUS już potem sam z siebie nie wypłaca żadnych zasiłków chorobowych czy zasiłku macierzyńskiego ?
 
reklama
Witam
Umowa kończy mi się z dniem 30 września a ja wtedy dopiero będę miała 8 tydzień ciąży . Sadze ze na pewno pracodawca nie przedłuży mi umowy . Jestem na zwolnieniu l4 od 10 września ponieważ było plamienie . Czy należy mi się jakiś zasiłek z ZUS czy mogę się o niego starć ?
Niestety nie,dopiero od 3 miesiąca pracodawca musi przedłużyć umowę przed nie ma takiego obowiązku. Jedyne co możesz poprosić pracodawcę o przedłużenie umowy i zaproponować, że opłacisz zus za siebie za pierwszy miesiąc a potem już będzie płacić ci zus.
 
reklama
Niestety nie,dopiero od 3 miesiąca pracodawca musi przedłużyć umowę przed nie ma takiego obowiązku. Jedyne co możesz poprosić pracodawcę o przedłużenie umowy i zaproponować, że opłacisz zus za siebie za pierwszy miesiąc a potem już będzie płacić ci zus.
Hmm mi kiedys w zusie jak zrobilam profil zaufany i pytalam o to to babka w okienku mi powiedziala ze zus placi pracownikom po miesiacu ale tylko w firmach w ktorych liczba pracownikow nie przekracza jakies liczby. Nie pamietam czy 21? Za chiny nie umiem sobie przypomniec ilu. Wiec jak to duza firma to i tak chyba nic z tego.
 
Do góry