reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koniec umowy a dopiero 8 tydzień ciazy

Dołączył(a)
22 Wrzesień 2020
Postów
10
Witam
Umowa kończy mi się z dniem 30 września a ja wtedy dopiero będę miała 8 tydzień ciąży . Sadze ze na pewno pracodawca nie przedłuży mi umowy . Jestem na zwolnieniu l4 od 10 września ponieważ było plamienie . Czy należy mi się jakiś zasiłek z ZUS czy mogę się o niego starć ?
 
reklama
reklama
Witam
Umowa kończy mi się z dniem 30 września a ja wtedy dopiero będę miała 8 tydzień ciąży . Sadze ze na pewno pracodawca nie przedłuży mi umowy . Jestem na zwolnieniu l4 od 10 września ponieważ było plamienie . Czy należy mi się jakiś zasiłek z ZUS czy mogę się o niego starć ?
Dziękuje wszystkim panią za odpowiedzi ☺️ Trochę się podratowalam na duchu ze nie zostanę jednak bez pieniędzy jak wszystko pójdzie dobrze ☺️
 
Witam
Umowa kończy mi się z dniem 30 września a ja wtedy dopiero będę miała 8 tydzień ciąży . Sadze ze na pewno pracodawca nie przedłuży mi umowy . Jestem na zwolnieniu l4 od 10 września ponieważ było plamienie . Czy należy mi się jakiś zasiłek z ZUS czy mogę się o niego starć ?
Miałam podobna sytuacje, w jednej pracy skończyła mi się umowa 30 grudnia do kolejnej zatrudniłam się środkiem lutego a końcem dowiedziałam się ze jestem w 7 tyg ciąży, musiałam iść na l4 ze względu na plamienia, a umowa kończyła mi się 30 marca, wiec pracodawca nie przedłużył mi jej i od tego czasu jestem na zasiłku chorobowym wypłacanym przez ZUS tylko cały czas musi być ciągłość l4, musisz dowiedzieć się czy nabyłas prawo do zasiłku
 
Witam
Umowa kończy mi się z dniem 30 września a ja wtedy dopiero będę miała 8 tydzień ciąży . Sadze ze na pewno pracodawca nie przedłuży mi umowy . Jestem na zwolnieniu l4 od 10 września ponieważ było plamienie . Czy należy mi się jakiś zasiłek z ZUS czy mogę się o niego starć ?

Jeśli nabyłaś już prawo do zasiłku to jeśli będziesz kontynuowała to L4 bez przerw to w tej samej wysokości będzie Ci je wypłacał ZUS.
 
reklama
reklama
Do góry