reklama

Koniec umowy a urlop macierzyński.

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez andzelika87, 31 Marzec 2015.

1. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

Może ktoś mi poradzi jak to jest, jestem dopiero 2,5 miesiąca na urlopie macierzyńskim, umowa w pracy skończyła mi się 29.03 b.r., no i z tego co wiem ZUS ma mi dalej wypłacać, z tym że mam pytanie odnośnie zaległego urlopu wypoczynkowego( nadmienię, że na zwolnieniu byłam już od maja-od początku ciąży) czy pracodawca musi mi zapłacić za zaległy urlop czy coś innego?

2. anoula82

anoula82 Fanka BB :)

Pracodawca powiniem Ci zapłacić za urlop niewykorzystany. Zastanawia mnie tylko czy przypadkiem nie masz tez prawa do wykorzystania takiego urlopu( zamiast ekwiwalentu) od razu po macierzyńskim co przedłuża Ci płatny czas z dzieckiem. Z pewnością jest taka możliwość w sytuacji gdy umowa wciąz trwa. Pytanie czy to samo jest możliwe gdy już jest po zakończeniu umowy. Moze ktos mądrzejszy niech sie wypowie.
    Pytałaś "kadrową" pracodawcy? Powinny wiedzieć takie rzeczy.

3. reklama
  4. andzelika87

nic mi nie powiedziały kadrowe, tylko stwierdzily że jak bede chciała wrocic po macierzynskim, to mam zlozyc podanie moze mnie przyjma a moze i nie .

5. juli29

juli29 Fanka BB :)

witam ja mialam taką systuację i pracodawca do końca umowy wypłacił mi urlop

6. Lilwriggle

Lilwriggle Zaciekawiona BB

Mysle, ze zamiast kombinowac z przedluzaniem umowy, powinni Ci po prostu zaplacic za niewykorzystany urlop. Wedlug prawa musza zaplacic.

7. andzelika87

Z tym, że oni trzymają się z dala od prawa, nawet jak pracowałam chciałam wziąść urlop wypoczynkowy 2 tyg, to mnie wyśmieli i dali 5 dni, bo stwierdzili, że nie ma czegoś takiego u nich jak wczasy pod gruszą.

8. juli29

To wspolczuje pracy ale urlop wyplacic musza tak samo wystawic swiadectwo pracy idz tam najlepiej i tyle i wyjasnij

9. andzelika87

swiadectwo to juz mi poleconym przeslali, ale chyba bede musiala sie przejsc na prawde.

10. reklama
  11. juli29

A w swiadectwie co pisze o urlopie

12. andzelika87

Wykorzystane 5 dni urlopu

Poleć forum