reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

koniec umowy o pracę miesiąc przed porodem

malamii06

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Luty 2011
Postów
715
Miasto
Sosnowiec, Poland, Poland
Witam,
proszę o informację w poniższej sprawie. Obecnie jestem w ciąży z terminem porodu na sierpień, a umowa o pracę kończy mi się 30 czerwca. Jestem na L4 i czy w związku z tym pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę do końca ciąży? Czy będzie przysługiwać mi urlop macierzyński a jeśli tak to w jakiej wysokości? czy to będzie 100% mojej pensji czy jakaś inna kwota?
Bardzo dziękuję za informację!
pozdrawiam
 
reklama
proszę o informację w poniższej sprawie. Obecnie jestem w ciąży z terminem porodu na sierpień, a umowa o pracę kończy mi się 30 czerwca. Jestem na L4 i czy w związku z tym pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę do końca ciąży?
Tak. Dokąłdniej rzecz ujmując umowa ulega przedłużeniu z mocy prawa.

Czy będzie przysługiwać mi urlop macierzyński a jeśli tak to w jakiej wysokości?
c
Urlop - nie. Zasiłek - tak. Jesli Pani wynagrodzenie było stałe to będzie to 100% podstawy (z umowy).
 
Dziękuję za odpowiedź.
Proszę mi powiedzieć, czy w związku z tym przedłużeniem umowy z mocy prawa, dostanę od pracodawcy jakieś dokumenty? np. aneks do umowy lub coś w tym stylu?
Czy zasiłek macierzyński będzie wypłacany zgodnie z nowymi zasadami przez rok? czy w mojej sytuacji będzie to krótszy okres?
 
Proszę mi powiedzieć, czy w związku z tym przedłużeniem umowy z mocy prawa, dostanę od pracodawcy jakieś dokumenty? np. aneks do umowy lub coś w tym stylu?
Nie ma takiej konieczności. Rozumiem, że pracodawca został oficjalnie powiadomiony o ciaży.

Czy zasiłek macierzyński będzie wypłacany zgodnie z nowymi zasadami przez rok?
Nie wiem, bo prawo w tym zakresie nie zostało jeszcze zmienione. Projekt jest w konsultacjach.
 
Tak oczywiście pracodawca wie o ciąży.
A odnośnie okresu przez jaki będzie mi wypłacany zasiłek macierzyński, chodziło mi o to, czy to będą ogólnie obowiązujące zasady na dany moment, czy po prostu w związku z tym, że będę wtedy już bezrobotna, będzie mnie obowiązywał jakiś inny np. krótszy czas?
 
Tak oczywiście pracodawca wie o ciąży.
Pomiędzy "wie" a "został powiadomiony" jest kolosalna różnica.

A odnośnie okresu przez jaki będzie mi wypłacany zasiłek macierzyński, chodziło mi o to, czy to będą ogólnie obowiązujące zasady na dany moment, czy po prostu w związku z tym, że będę wtedy już bezrobotna, będzie mnie obowiązywał jakiś inny np. krótszy czas?
Na dzięn dzisiejszy nie ma różnicy.
 
reklama
Do góry