reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koniec umowy o pracę przed porodem a zasiłek macierzyński

Wiem, tylko boję się jednego, jestem zatrudniona w szkolnictwie (stowarzyszenie, brak karty) i moje stanowisko pracy, że tak ujmę nie utworzyło się... gdzieś wyczytałam, że w takiej sytuacji pracodawca może rozwiązać umowę, a wyjściem dla mnie jest złożenie wniosku o urlop macierzyński na 2 tyg przez porodem
 
reklama
To może zadzwoń na infolinię do ZUSu do informacji dla ubezpieczonych - zasiłki? Powinni pomóc.
Ze szkolnictwem nie pomogę, bo nie miałam styczności.
(no chyba że masz takie szczęście jak ja i na infolinii zawsze powiedzą inaczej niż w placówce ZUS ):wściekła/y:
 
Takie rzeczy to tylko w ZUSie!
Dobry pomysł, jutro zadzwonię i dam znać czego ciekawego się dowiedziałam :)

a tak poza tym, to po roku przysługuje mi jeszcze jakiś urlop wychowawczy? (wiem dużo chcę :) )
Niestety ciężko teraz o pracę... jakbym za rok we wrześniu dostała pracę na karcie to bym oczywiście poszła :)
 
o macierzyński i rodzicielski rozmawiac z kadrami przed porodem , czy mam isc z druczkiem o to po porodzie bez zadnych wczesniejszych rozmow? boje sie sie oni to tak przekombinują ze bedą dlugo zwlekac z wyslaniem tego
 
Mamy tak prawo skonstruowane ze nie trzeba informowac wczesniej.
Urodzisz dziecko, dostarczasz akt urodzenia do pracodawcy, oni powinni Ci dac wniosek o u. macierzynski/rodzicielski, ale pamietaj ze masz 14 dni bo potem wyplaca Ci ale mniej.
I wazne jest tez ze musza dac dwa drugi; wniosek ktory ty wypelniasz i ojciec dziecka.
 
Do góry