reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koniec umowy o pracę, przedłużenie do dnia porodu

Klaudyna91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2020
Postów
238
Witam, pracuje w ośrodku wychowawczym i mam umowę do końca sierpnia a termin na grudzień. Wiem, że umowa przedłuża się do dnia porodu ale ani w internecie nie mogę znaleźć informacji, ani dziewczyny w sekretariacie nie wiedzą czy to idzie z automatu czy musze pokazać jakieś zaświadczenie od lekarza. Czy ktoś może był w takiej sytuacji?
 
reklama
Ja pokazywałam zaświadczenie od lekarza z przewidywana data porodu.
Potem jak już było bliżej rozwiązania, trafiłam do szpitala, o czym musiałam tez pracodawcę telefonicznie poinformować, jak urodziłam tez musiałam zadzwonić.
Pracodawca płacił za 1 dzień macierzyńskiego, potem przeszlam na ZUS
Witam, pracuje w ośrodku wychowawczym i mam umowę do końca sierpnia a termin na grudzień. Wiem, że umowa przedłuża się do dnia porodu ale ani w internecie nie mogę znaleźć informacji, ani dziewczyny w sekretariacie nie wiedzą czy to idzie z automatu czy musze pokazać jakieś zaświadczenie od lekarza. Czy ktoś może był w takiej sytuacji?
 
Ja pokazywałam zaświadczenie od lekarza z przewidywana data porodu.
Potem jak już było bliżej rozwiązania, trafiłam do szpitala, o czym musiałam tez pracodawcę telefonicznie poinformować, jak urodziłam tez musiałam zadzwonić.
Pracodawca płacił za 1 dzień macierzyńskiego, potem przeszlam na ZUS
A po porodzie dokumenty o macierzyński składałas do pracodawcy czy do zusu?
 
A po porodzie dokumenty o macierzyński składałas do pracodawcy czy do zusu?
Musisz przynieść zaświadczenie od lekarza, ze jesteś w ciąży (wpisują s nim w którym jesteś tygodniu) i to wpinają do akt i przedłuża się automatycznie do dnia porodu, który nigdy nie wiadomo kiedy dokładnie będzie. Pozniej składasz wszystkie wnioski i ourlop macierzyński i rodzicielski do pracodawcy, on to przesyła do ZUSu z dodatkowymi dokumentami od siebie.
 
Dokumenty składasz do pracodawcy. Wypłacać będzie ZUS.
Dobrze jest przedstawić zaświadczenie o ciąży - by pracodawca mógł określić czy w dniu zakończenia umowy na czas określony będziesz miała skończony 3 m-c ciąży. Jak urodzisz, to dostarczasz do pracodawcy akt urodzenia dziecka i wniosek o urlop macierzyński.
 
Do góry