reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

koniec urlopu wych. na umowie o czas określony,umowa na 1/2 etatu a druga ciąża

Dołączył(a)
24 Wrzesień 2012
Postów
3
Witam z dniem 31.12.2012r. kończy mi się umowa na czas określony, a tym samym urlop wychowawczy płatny od 03.11.11, tydzień temu pytałam pracodawcę o możliwość powrotu do pracy na pół etatu to by mnie jeszcze chroniło przez rok od zwolnienia,dowiedziałam się,że jestem w ciąży z drugim dzieckiem i teraz sama nie wiem co powinnam zrobić w tej sytuacji?Jak to się ma do zasiłku który dostaje z gminy a jak do świadczeń po porodzie?pozdrawiam
 
reklama
Witam z dniem 31.12.2012r. kończy mi się umowa na czas określony, a tym samym urlop wychowawczy płatny
urlop wychowawczy jest zawsze bezpłatny. Może myśli Pani o dodatku do zasiłku rodzinnego?

tydzień temu pytałam pracodawcę o możliwość powrotu do pracy na pół etatu to by mnie jeszcze chroniło przez rok od zwolnienia
tego nie rozmiem?


 
tak chodziło mi o dodatek z tyt.urlopu wychowawczego,a odnosząc się do pół etatu miałam na myśli,iż jeżeli teraz zrezygnowałabym z urlopu wychowawczego i złożyła wniosek na rzecz obniżenia wymiaru czasu pracy na pół etatu to miałabym 12-miesięczną ochronę przed zwolnieniem wg prawa pracy,tak?tylko mam pytanie odnośnie mojej drugiej ciąży-jeżeli będę już pracować na 1/2 to urlop macierzyński będzie przysługiwał mi też w połowie chodzi mi o kwotę?czy lepiej już pozostać w domu do końca umowy czyli do 31.12.12 a umowa sama mi się przedłuży do porodu a później zasiłek macierzyński od ZUS?trochę to wszystko skomplikowane
 
tak chodziło mi o dodatek z tyt.urlopu wychowawczego,a odnosząc się do pół etatu miałam na myśli,iż jeżeli teraz zrezygnowałabym z urlopu wychowawczego i złożyła wniosek na rzecz obniżenia wymiaru czasu pracy na pół etatu to miałabym 12-miesięczną ochronę przed zwolnieniem wg prawa pracy,tak?
Tak, pod warunkiem,z ę umowa wczesniej nie wygasa.

tylko mam pytanie odnośnie mojej drugiej ciąży-jeżeli będę już pracować na 1/2 to urlop macierzyński będzie przysługiwał mi też w połowie chodzi mi o kwotę?
Urlop nie bedzie przysługiwał jesli pracodawca nie przedłuży z Panią umowy - umowa przedłuży się z mocy prawa do dnia porodu ale potem stanie sie pani bezrobotna. Zasiłek wypłacany byłby stosownie do wysokosci wynagrodzenia (czyli z połowy etatu).

czy lepiej już pozostać w domu do końca umowy czyli do 31.12.12 a umowa sama mi się przedłuży do porodu a później zasiłek macierzyński od ZUS?
Umowa przedluży się z mocy prawa niezaleznie od tego czy pani wróci do pracy czy pozostanie na urlopie.
 
Do góry