reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koniec urlopu wychowawczego i druga ciąża

Dołączył(a)
16 Sierpień 2020
Postów
1
Cześć :) chciałam się dowiedzieć czy dobrze rozumiem przejście na L4 w moim przypadku. Otóż, jestem na urlopie wychowawczym do 30.09.2020. Jestem w drugiej ciąży, od 1.10.2020 przechodzę na zwolnienie lekarskie. Czy jeśli lekarz wystawi mi je właśnie 1.10 popołudniu, już obejmując ten dzień 1.10 to będą mi się należały świadczenia z tytułu zwolnienia lekarskiego w ciąży? Jest tak już mało czasu, że nie widzę sensu pisać pism do pracodawcy w celu szybszego powrotu. Spokojnie już poczekam do końca września.
 
reklama
Rozwiązanie
I jeszcze ta choroba córki spadła na mnie jak na złość przed rozpoczęcie pracy. U mnie nie ma możliwości żeby ktoś został z córką w razie choroby. Praca fizyczna.
Daj spokój 🙂 dziewczyny serio Cię nie atakowały. Rozumiem, że masz ciężki okres. Mój syn też zaczął teraz żłobek. Chodził 3 dni i teraz tydzień siedział w domu z gilem do pasa, a szukanie pracy czeka mnie od września po prawie 3 latach siedzenia w domu
Jeżeli wizytę masz dopiero po południu to w pracy powinnaś się zjawić. Jeżeli tego nie zrobisz to pracodawca może Cię zwolnić dyscyplinarnie. Poza tym po tak długiej przerwie nie wiem czy nie musiałabyś zrobić ponownie badań u lekarza medycyny pracy.
 
Cześć :) chciałam się dowiedzieć czy dobrze rozumiem przejście na L4 w moim przypadku. Otóż, jestem na urlopie wychowawczym do 30.09.2020. Jestem w drugiej ciąży, od 1.10.2020 przechodzę na zwolnienie lekarskie. Czy jeśli lekarz wystawi mi je właśnie 1.10 popołudniu, już obejmując ten dzień 1.10 to będą mi się należały świadczenia z tytułu zwolnienia lekarskiego w ciąży? Jest tak już mało czasu, że nie widzę sensu pisać pism do pracodawcy w celu szybszego powrotu. Spokojnie już poczekam do końca września.


Witaj, po pierwsze gratulacje z tytułu zajścia w ciążę :) Po drugie - nie ma znaczenia czy pójdziesz do lekarza rano czy wieczorem. Najważniejsze, abyś 01.10 z samego rana dała znać pracodawcy, że bierzesz zwolnienie. Kierownik naniesie Ci absencję i spokojnie będą czekać na Twoje elektroniczne zwolnienie.
Badania kontrolne (które wykonuje się zawsze po 30 dniach nieobecności w pracy ciągiem) musiałabyś wykonać, gdybyś chciała na ten 1 dzień wrócić do pracy. jeśli z góry wiesz, że nie wracasz, nie ma takiej konieczności. Choć niektóre kadrowe wolą mieć takie orzeczenie w dokumentacji pracowniczej.
 
A potem nie ma co się dziwić że pracodawcy nie chcą zatrudniać kobiet skoro z jednej ciąży wchodzą w drugą...
Myślę, że nie o to pytała autorka, a twoja odpowiedź w żaden sposób nie jest tu pomocna.
W twoim poście dotyczącym przedszkola sama pisałaś o tym, cytuję: "że forum jest po to aby pytać, rozwiewać wątpliwości a nie wyrzucać swoje złości na kogoś..." a teraz sama co robisz?
 
Ostatnia edycja:
Myślę, że nie o to pytała autorka, a twoja odpowiedź w żaden sposób nie jest tu pomocna.
W twoim poście dotyczącym przedszkola sama pisałaś o tym, cytuję: "że forum jest po to aby pytać, rozwiewać wątpliwości a nie wyrzucać swoje złości na kogoś..." a teraz sama co robisz?
Wy możecie a ja już nie? Szukałam pracy ponad miesiąc czasu i dwóch pracodawców mi odmówiło tylko dlatego ponieważ zatrudniali kobiety które potem zachodziły w ciążę i od zatrudnienia trzy lata ich nie widzieli
 
reklama
Wy możecie a ja już nie? Szukałam pracy ponad miesiąc czasu i dwóch pracodawców mi odmówiło tylko dlatego ponieważ zatrudniali kobiety które potem zachodziły w ciążę i od zatrudnienia trzy lata ich nie widzieli
Czyli teraz swoje frustracje musisz przelać na kogoś innego 😂😂 jakie to dojrzałe
I tak w dalszym ciągu nie jest to odpowiedź na pytanie aurorki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czyli teraz swoje frustracje musisz przelać na kogoś innego 😂😂 jakie to dojrzałe
I tak w dalszym ciągu nie jest to odpowiedź na pytanie aurorki.
Twoje wypowiedzi również nie są odpowiedzią na pytanie autorki a jednak komentujesz, a widzisz jak to fajnie jest gdy ktoś pyta i wyskakuje taka baba i komentuje z złością tak jak Wy w moim temacie? A Ty od teraz śledzisz każdy mój ruch na forum? Nie wiedziałam że mam fanke 😝 czuje się jak gwiazda
 
Do góry