reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Konkurs - Acidolit

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
1. Jak dzielimy biegunkę ze względu na kryterium czasowe?odp.ostra(do 7-10 dni), przewlekająca się(do 30 dni) i przewlekła która trwa powyżej 30 dni.
2. Jakie są najczęstsze przyczyny biegunek w różnych grupach wiekowych?odp. u malutkich dzieci może to być wprowadzenie nowego pokarmu,alergia pokarmowa lub niestety choroby wrodzone lub genetyczne-celiakia.U dzieci starszych-przedszkolaków, biegunka jest spowodowana najczęściej wirusami i, z doświadczenia wydaje mi się ze tez przedszkolnym jedzeniem .Infekcje wirusowe i zatrucia pokarmowe sa najczęstszą przyczyną biegunek u wszystkich dzieci. Przyczyną biegunek u młodzieży i dorosły zatruć pokarmowych,salmonelli, bakterii oraz leków ,przyczyną biegunki może być np. zespół jelita drażliwego.
3. Jakie są objawy odwodnienia u dziecka?odp.ja zawsze sprawdzałam u moich maluszków czy nie zapadło się ciemiączko, czy nie ma wyschniętych ust, , czy siusia, czy im się skóra na brzuszku nie marszczy i czy mają energię czy tez wręcz przeciwnie, są apatyczni, senni.

Oraz krótko opisz Twoje wymarzone rodzinne wakacje.
Udajemy się wspólnie w wyprawę w nieznane...są to Wyspy Owcze znajdują się na północnym Atlantyku. Zaczyna swoją przygodę od wyspy Streymoy, potem Eysturoy,następna to Nólsoy, Koltur i Hestur......Jest tak cudownie.Przemierzamy wysokie, urwiste brzegi, wznosząc się na wysokość 500 mn.p.m.Wydaję mi się,że za chwilę dotkniemy swoimi dłońmi niebo.Z wierzchołków zniesień roztacza się niemal lotnicza panorama. A te fiordy, liczne cyrki polodowcowe wypełnione częściowo przez jeziora, dziesiątki kilometrów wspaniałego wybrzeża klifowego. A te wodospady..............to magia , to czary. Moczymy tylko stopy...... ...potem do jaskiń wpływamy łódką ....przechodzą mnie dreszcze...Potem kosztujemy specjały miejscowej kuchni a na deser konsumujemy lody rabarbarowe. Dzieciaki ubrodzone, zmeczone , ale szczęśliwe Chwile spędzone z wspólnie z rodziną ......coś wspaniałego .....ci ludzi...te obyczaje....te krajobrazy....:)
 
reklama
1.Ze względu na kryterium czasowe wyróżniamy biegunki:
• biegunkę ostrą (do 14 dni),
• przewlekającą się 14–30 dni,
• przewlekłą – trwającą powyżej 1 miesiąca.
2. Najczęstsze przyczyny ostrej biegunki to infekcje wirusowe lub bakteryjne, rzadziej grzybicze .

U dzieci i niemowląt objawami odwodnienia są:
  • suchy język lub usta;
  • brak łez lub niewielkie ilości w czasie płaczu;
  • rozdrażnienie lub apatia;
  • brak mokrych pieluszek przez co najmniej 3 godziny;
  • zmniejszone napięcie skóry (utrata elastyczności);
  • zapadnięte oczy, policzki, brzuszek lub ciemiączko.
  • 4.Moje wymarzone wakacje chciałabym spędzić w miejscu gdzie urodziły się moje przodkowie , czyli na Ukrainie. Poznać ludzi ,które znały moich krewnych, a może nawet znaleźć kogoś bliskiego dla rodziny, wiem że dużo zginęło w wojnę ,a reszta wyjechała.Ale chciałabym zobaczyć te lasy i łąki w których biegały nóżki mojej jeszcze małej babci i powąchać te przecudne kwiatki w opowieści mojej kochanej babci.
 
Oto lista laureatów :-)

Gratulujemy

Lista laureatów:
1. pela1983
2. beata26
3. marul
4. kwoloch
5. agf
6. lizzie
7. AsienkaPL
8. kodle
9. is77
10. Iwona Lewandowska
11. vikkaj
12. Lapis_Lazuli
13. ariska
14. krolcia
15. ekacper
16. Ania Kowalska
17. aka79
18. MaLea
19. zielona2909
20. edytakuk


Bardzo proszę o przesłanie na PW do mnie adresów i danych potrzebnych do wysyłki nagród. Na kontakt czekamy 7 dni (do 24.08.2012). W przypadku braku kontaktu nagroda przepada.
 
baaardzo dziękuję za nagrodę!!!proszę wybaczyc pytanie, ale nie wiem co znaczy PW;) proszę o odpowiedź gdzie mam przesłać adres
 
my też bardzo dziękujemy :-)

pela kliknij na nick Bestyja:p i tam, druga od góry, opcja to napisanie prywatnej wiadomości (PW) :tak:
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry