reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Kontakty dziecka z ojcem po rozwodzie

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez ivka76, 14 Wrzesień 2011.

 1. ivka76

  ivka76 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Pani Ewelino, mam kolejne pytanie, które tym razem dotyczy kontaktów syna z ojcem. W wyroku ustaliliśmy nieograniczone kontakty i ja tego nie utrudniam, gdyż syn z ojcem mają naprawdę świetny kontakt i łączy ich silna więź.

  W praktyce wygląda to tak, że ojciec przyjeżdża do syna w każdy czwartek zazwyczaj w godz.16-20 oraz zabiera go do siebie na całą niedzielę. Za jakiś czas chcielibyśmy wprowadzić system co drugiego weekendu u taty, jednak uważam, że na nocowanie u ex jest jeszcze zbyt wcześnie - syn bardzo przeżył jego odejście, do tej pory budzi się w nocy z krzykiem 'dlaczego tatuś mnie nie kocha', chodzi po mieszkaniu, a nawet przychodzi do mnie do łóżka.

  Nie mam nic przeciwko spędzaniu całej soboty i całej niedzieli z ojcem, ale uważam, że na nocowanie jest jeszcze zbyt wcześnie.

  Jaki mam praktyczny wpływ na taką decyzję? Czy mogę się nie zgodzić i zażądać odwiezienia syna na noc? A co w sytuacji, kiedy o to po proszę, a ex i tak zrobi po swojemu?
  Podobnie z odwożeniem syna po całym dniu na noc - umawiamy się np. na godz.19.30, a ex odstawia dziecko dwie godziny później. Jaki mam wpływ na tego typu sytuacje? Patrzę przede wszystkim na dobro dziecko i stąd nieograniczone kontakty bez regulacji sądowej, ale na pewne sprawy się nie zgadzam jako matka.

  I jeszcze cytat wprost z wyroku "wykonywanie władzy rodzicielskiej (...) powierza powódce, ograniczając władzę rodzicielską pozwanego do ogólnego wglądu w wychowanie małoletniego współdecydowanie o istotnych sprawach dziecka takich jak leczenie, zmiana miejsca zamieszkania, kierunek i zakres wykształcenia; nie ustala o kontaktach pozwanego z małoletnim synem stron;"
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Może Pani uzgodnić z ojcem harmonogram wizyt lub oddać sprawę pod rozstrzygnięcie sądu - wtedy nieomal na pewno sąd pozwoli ojcu zabrać dziecko na cały weekend.

  Ma Pani takie same prawa o decydowaniu gdzie dziecko nocuje jak ojciec.

  Oddać sprawę o kontakty pod rozstrzygnięcie sądu tak by stosowne orzeczenie mogło stanowić podstawę do wszczęcia faktycznych działań (powiadomienia policji).

  Jak wyżej.
  Jak wyżej

  Nie ma trzeciej opcji. Są dwie: porozumienie albo sąd.
   
 3. reklama
 4. ivka76

  ivka76 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Rozumiem.

  Bardzo dziękuję za odpowiedź i poświęcony mi czas.
   

Poleć forum