reklama

kontakty z dzieckiem

Temat na forum 'Relacje rodzinne' rozpoczęty przez agula2282, 5 Marzec 2011.

1. agula2282

agula2282 Początkująca w BB

Witam.Mój mąż złożył w sądzie wniosek o uregulowanie kontaktów z dzieckiem.Dodał że od miesiąca utrudniam mu kontakt co jest nieprawdą bo w każdą sobotę przychodzi.We wniosku wnosi o:
    - Widzenia w każdą sobotę bez mojej ingerencji i dziadków ( dodam że mieszkam tylko z mamą)
    - zabieranie do siebie dziecka co drugą sobote na weekend
    - 2 tyg w ciągu lata; święta Bożego narodzenia i Wielkanoc.

Syn ma 13 miesięcy nie umie powiedzieć czego w danej chwili będzie chciał ani czy chce mu się spać i czy wogóle chce jechać z tatą.Gdy mąż do nas przychodzi to syn do niego nie chce iść.Mąż nie wie co syn je o której wstaje i o której idzie spać.Syn cały czas przebywa ze mną.Nie został bezemnie ani razu sam ani nigdzie bezemnie nie jechał.Czy sąd może być przychylny na wniosek męża i się zgodzić?

proszę o odpowiedz

2. szóstkowa mama

szóstkowa mama Fanka BB :)

Kochana,niekoniecznie sąd musi się przychylić do wniosku twojego męża.Twój synek jest jeszcze malutki.Ale na wszelki wypadek poszukaj świadków,że jednak umożliwiasz kontakty synka z ojcem,najlepiej jeśli byliby to świadkowie spoza rodziny,rób zdjęcia z datownikiem podczas wizyt mężowskich itd.Ważne jest też w jakich okolicznościach się rozstaliście,czy jesteście tylko w separacji czy już rozwód,czy wcześniej odwiedziny były regularne,czy sobie przychodził z tak zwanego doskoku,jak płaci alimenty itd.Chłopczyk jest za mały,by mógł odbywać długie wizyty bez matki,i nie słyszałam o tym by sąd zasądzał wizyty rodzica z dzieckiem,bez nadzoru drugiego,jeśli jest mowa o dziecku małym,nie komunikującym swoich podstawowych potrzeb.Przygotuj się dobrze do tej rozprawy,a napewno wygrasz.

Pozdrawiam i powodzenia!!!

3. reklama
  4. aga0411

aga0411 szczęśliwa mama

moja przyjaciółka miała podobny przypadek, z tym, że córka miała 2 latka.
    ojciec dziecka wnosił o to samo, co piszesz.
    a sąd? hmm
    ojciec dziecka może odwiedzać córkę w każdą sobotę w domu, w którym mieszka matka z córką, przy każdej wizycie ma być matka dziecka obecna,ojciec nie może zabierać córki sam na spacery. sąd sam stwierdził, iż dziecko jest jeszcze za małe.

Poleć forum