reklama

kontakty z dzieckiem

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez agula2282, 6 Marzec 2011.

1. agula2282

agula2282 Początkująca w BB

Witam.Mój mąż złożył w sądzie wniosek o uregulowanie kontaktów z dzieckiem.Dodał że od miesiąca utrudniam mu kontakt co jest nieprawdą bo w każdą sobotę przchodzi.We wniosku wnosi o:
    - Widzenia w każdą sobotę bez mojej ingerencji i dziadków ( dodam że mieszkam tylko z mamą)
    - zabieranie do siebie dziecka co drugą sobote na weekend
    - 2 tyg w ciągu lata; święta Bożego narodzenia i Wielkanoc.

Syn ma 13 miesięcy nie umie powiedzieć czego w danej chwili będzie chciał ani czy chce mu się spać i czy wogóle chce jechać z tatą.Gdy mąż do nas przychodzi to syn do niego nie chce iść.Mąż nie wie co syn je o której wstaje i o której idzie spać.Syn cały czas przebywa ze mną.Nie został bezemnie ani razu sam.Czy sąd może być przychylny na wniosek męża i się zgodzić?

proszę o odpowiedz

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Ojciec dziecka ma takie same prawa do dziecka jak matka. Nie też powodu by zakłądać, ze ojciec nie będzie umiał zająć sie dzieckiem. Podobnie jak Pani, będzie się musiał wszystkiego nauczyć.
    Uważam, że żądania ojca dziecka są jak najbardziej uzasadnione i rozsądne, a wiek dziecka nie jest przeszkodą do ustalenia kontaktów jak wnosi ojciec dziecka. Jedyne o co moze Pani zawalczyć to jedne święta (np. jednego roku Wielkanoc, drugirgo BN)

3. reklama
  4. agula2282

agula2282 Początkująca w BB

Dziękuję za odpowiedź.A mam pytanie czy przy tak małym dziecku są badania w RODK???

Poleć forum