reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kontakty z dzieckiem

Dołączył(a)
5 Marzec 2011
Postów
3
Witam.Mój mąż złożył w sądzie wniosek o uregulowanie kontaktów z dzieckiem.Dodał że od miesiąca utrudniam mu kontakt co jest nieprawdą bo w każdą sobotę przchodzi.We wniosku wnosi o:
- Widzenia w każdą sobotę bez mojej ingerencji i dziadków ( dodam że mieszkam tylko z mamą)
- zabieranie do siebie dziecka co drugą sobote na weekend
- 2 tyg w ciągu lata; święta Bożego narodzenia i Wielkanoc.

Syn ma 13 miesięcy nie umie powiedzieć czego w danej chwili będzie chciał ani czy chce mu się spać i czy wogóle chce jechać z tatą.Gdy mąż do nas przychodzi to syn do niego nie chce iść.Mąż nie wie co syn je o której wstaje i o której idzie spać.Syn cały czas przebywa ze mną.Nie został bezemnie ani razu sam.Czy sąd może być przychylny na wniosek męża i się zgodzić?

proszę o odpowiedz
 
reklama
Witam.Mój mąż złożył w sądzie wniosek o uregulowanie kontaktów z dzieckiem.Dodał że od miesiąca utrudniam mu kontakt co jest nieprawdą bo w każdą sobotę przchodzi.We wniosku wnosi o:
- Widzenia w każdą sobotę bez mojej ingerencji i dziadków ( dodam że mieszkam tylko z mamą)
- zabieranie do siebie dziecka co drugą sobote na weekend
- 2 tyg w ciągu lata; święta Bożego narodzenia i Wielkanoc.

Syn ma 13 miesięcy nie umie powiedzieć czego w danej chwili będzie chciał ani czy chce mu się spać i czy wogóle chce jechać z tatą.Gdy mąż do nas przychodzi to syn do niego nie chce iść.Mąż nie wie co syn je o której wstaje i o której idzie spać.Syn cały czas przebywa ze mną.Nie został bezemnie ani razu sam.Czy sąd może być przychylny na wniosek męża i się zgodzić?

proszę o odpowiedz

Ojciec dziecka ma takie same prawa do dziecka jak matka. Nie też powodu by zakłądać, ze ojciec nie będzie umiał zająć sie dzieckiem. Podobnie jak Pani, będzie się musiał wszystkiego nauczyć.
Uważam, że żądania ojca dziecka są jak najbardziej uzasadnione i rozsądne, a wiek dziecka nie jest przeszkodą do ustalenia kontaktów jak wnosi ojciec dziecka. Jedyne o co moze Pani zawalczyć to jedne święta (np. jednego roku Wielkanoc, drugirgo BN)
 
Do góry