reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kontakty z dzieckiem

Witam mam następujące pytanie....
Jeśli moja eks żona ma widzenia z synem 2 razy w tygodniu to czy one mogą się odbywać w ten sposób że ja jestem przy tych spotkaniach w jednym pomieszczeniu. W postanowieniu sądowym nic nie było o tym że spotkania matka-syn muszą odbywać się w osobnych pomieszczeniach...I czy będąc przy tych spotkaniach utrudniam kontakt matki z synem...???Bo ona tak uważa że mnie tam nie powinno wtedy być. A I mam jeszcze jedno pytanie...czy muszę odbierać za każdym razem od niej telefon gdy ta dzwoni do syna czy nie muszę??Czy jeśli nie będę go odbierał to będzie to utrudnianie kontaktu matki z synem??W postanowieniu też nic nie było o tym wspomniane...
 
reklama
Jeśli moja eks żona ma widzenia z synem 2 razy w tygodniu to czy one mogą się odbywać w ten sposób że ja jestem przy tych spotkaniach w jednym pomieszczeniu. W postanowieniu sądowym nic nie było o tym że spotkania matka-syn muszą odbywać się w osobnych pomieszczeniach...I czy będąc przy tych spotkaniach utrudniam kontakt matki z synem...???
Kontakty powinny być swobodne a nie nadzorowane. Matka ma prawo przebywać z dzieckiem sama.

Bo ona tak uważa że mnie tam nie powinno wtedy być.
I ma rację.
A I mam jeszcze jedno pytanie...czy muszę odbierać za każdym razem od niej telefon gdy ta dzwoni do syna czy nie muszę??
Z pewnosci nie musi Pan odbierać za każdym razem, ale nie moze Pan nieodbierać uprczywie. Matka nie dzwoni bowiem do Pana tylko do syna.
Czy jeśli nie będę go odbierał to będzie to utrudnianie kontaktu matki z synem?
Tak.
 
Witam serdecznie,

jestem mamą 7 miesięcznej dziewczynki, nie mieszkam z ojcem dziecka, nie byliśmy małżeństwem. Przed nami sprawa o ustalenie kontaktów ojca z dzieckiem. Zainteresowania ojca dzieckiem jest znikome, nie nawiązał zadnej więzi z dzieckiem, nic go nie interesuje. We wniosku wnosi i widzenia 2 razy w tygodniu po 2,5 godz, u niego w mieszkaniu, bez mojej obecności, w godzinach wieczornych od 18:00 do 20:30. W zwiazku z tym, ze nie nawiazał z dzieckiem żadnej więzi, przez ostatnie 4 miesiące wcale się nie pojawia, nie interesował się, nic nie wie o dziecku czy jest szansa aby sąd pozwolił na widzenia w jego miejscu zamieszkania? dodatkowo w czasie mojej ciąży leczył się u psychiatry w związku z problemem alkoholowym.
Ponieważ planuję napisać odpowiedź na wnioskek mam pytanie, czy mogę wnioskować o przebadanie ojca w RODK czy sąd sam po przesłuchaniu stron podejmuje taką decyzje?
Jeśli ja mogę wystąpić z prośbą o przebadanie ojca w jaki sposób powinnam tą prośbę sformułować?

i drugie pytanie: chciałabym przedstwić swoją propozyjce kontaktów ojca z córką .Czy odwiedziny raz w tygodniu, w weekend przez 2 godziny w miejscu zamieszkania dziecka nie będzie za mało na początek?


Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam.
 
Witam serdecznie,

jestem mamą 7 miesięcznej dziewczynki, nie mieszkam z ojcem dziecka, nie byliśmy małżeństwem. Przed nami sprawa o ustalenie kontaktów ojca z dzieckiem. Zainteresowania ojca dzieckiem jest znikome, nie nawiązał zadnej więzi z dzieckiem, nic go nie interesuje. We wniosku wnosi i widzenia 2 razy w tygodniu po 2,5 godz, u niego w mieszkaniu, bez mojej obecności, w godzinach wieczornych od 18:00 do 20:30. W zwiazku z tym, ze nie nawiazał z dzieckiem żadnej więzi, przez ostatnie 4 miesiące wcale się nie pojawia, nie interesował się, nic nie wie o dziecku czy jest szansa aby sąd pozwolił na widzenia w jego miejscu zamieszkania? dodatkowo w czasie mojej ciąży leczył się u psychiatry w związku z problemem alkoholowym.
Ponieważ planuję napisać odpowiedź na wnioskek mam pytanie, czy mogę wnioskować o przebadanie ojca w RODK czy sąd sam po przesłuchaniu stron podejmuje taką decyzje?
Jeśli ja mogę wystąpić z prośbą o przebadanie ojca w jaki sposób powinnam tą prośbę sformułować?

i drugie pytanie: chciałabym przedstwić swoją propozyjce kontaktów ojca z córką .Czy odwiedziny raz w tygodniu, w weekend przez 2 godziny w miejscu zamieszkania dziecka nie będzie za mało na początek?


Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam.
Zanim odpowiem prosze napisać:
1. czy karmi Pani dziecko piersią?
2. o której dziecko zwykle śpi?
3. jaka jest odległość pomiędzy domem Pani a ojca dziecka?
4. z kim dziecko przebywa całymi dniami? Z Panią, z opiekunką, z babcią, w żłobku?
 
1. Karmię piersią.
2. Dziecko ma drzemki między 12 - 15 oraz od 18 - 19:00 o godzinie 20 jest kąpiel
3. Mieszkamy w odległości 5 km.
4. Ja się opiekuje dzieckiem, spędzamy ze sobą właściwie caly czas, pomoga mi moja mama, córka jest w wieku kiedy coraz częscie "napada" ją lęk separacyjny.
 
estem mamą 7 miesięcznej dziewczynki, nie mieszkam z ojcem dziecka, nie byliśmy małżeństwem. Przed nami sprawa o ustalenie kontaktów ojca z dzieckiem. Zainteresowania ojca dzieckiem jest znikome, nie nawiązał zadnej więzi z dzieckiem, nic go nie interesuje. We wniosku wnosi i widzenia 2 razy w tygodniu po 2,5 godz, u niego w mieszkaniu, bez mojej obecności, w godzinach wieczornych od 18:00 do 20:30. W zwiazku z tym, ze nie nawiazał z dzieckiem żadnej więzi, przez ostatnie 4 miesiące wcale się nie pojawia, nie interesował się, nic nie wie o dziecku czy jest szansa aby sąd pozwolił na widzenia w jego miejscu zamieszkania?
W mojej ocenie jest to bardzo mało prawdopodobne, ale nie można tego wykluczyć.

dodatkowo w czasie mojej ciąży leczył się u psychiatry w związku z problemem alkoholowym.
Jesli potrafi to Pani udowodnić to jest to bardzo poważny argument w sprawie o kontakty z dzieckiem.

Ponieważ planuję napisać odpowiedź na wnioskek mam pytanie, czy mogę wnioskować o przebadanie ojca w RODK czy sąd sam po przesłuchaniu stron podejmuje taką decyzje?
Moze Pani prosić sąd o przebadanie ojca.
Jeśli ja mogę wystąpić z prośbą o przebadanie ojca w jaki sposób powinnam tą prośbę sformułować?
Wprost.
i drugie pytanie: chciałabym przedstwić swoją propozyjce kontaktów ojca z córką .Czy odwiedziny raz w tygodniu, w weekend przez 2 godziny w miejscu zamieszkania dziecka nie będzie za mało na początek?
Tu nie ma reguły. Myslę, że przy kontakach 1 raz w tygodniu nie zbuduje sie więź, a brak takiej więzi zarzuca Pani ojcu. Sądzę natomiast, że w przypadku tak małego dziecka (karmionego piersią i przebywajacego do tej pory cały czas z Pania) kontakty w miejscu zamieszkania dziecka są uzasadnione.
 
dziekuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie w sprawie naduzywania alkoholu i leczenia się u psychiatry: czy sms w którym mi pisze, ze ma zwiększoną dawkę spychotropów jest dowodem, że się leczył u psychiatry i zeznania świadków, ze widywali go bardzo często pijanego (z czasów sprzed ciazy)?
 
mam jeszcze jedno pytanie w sprawie naduzywania alkoholu i leczenia się u psychiatry: czy sms w którym mi pisze, ze ma zwiększoną dawkę spychotropów jest dowodem, że się leczył u psychiatry i zeznania świadków, ze widywali go bardzo często pijanego (z czasów sprzed ciazy)?
Dowody ocenia sąd. Nie wiem z jakiego telefonu wysłano smsa itp. Co do zasady SMS może być dowodem w sprawie.
 
Witam ponownie,

dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie, czy moim obowiązkiem jest odpisywanie na smsy ojca dziecka? Pytam ponieważ mam wrażenie, ze działanie ojca jest celowe, nie dzwoni aby zapytać się o zdrowie dziecka tylko przysyła pytania sms, czasami jest to 20 smów dziennie na które oczekuje ode mnie odpowiedzi, są to pytania o drobiazgi, czy się wyspała, czy zjadła śniadanie, itp. Dla mnie robi się to męczące, ponieważ 3/4 abonamentu wykorzystuje na odpisywanie mu a z drugiej strony nie chce, zeby mi zarzucił, że nie informuje go o istotnych sprawach dziecka. Zbliża się sprawa o widzenia i mam wrażenie, że jest to robione złośliwie.
Z góry dziękuje za odpowiedź,
mama_blondyneczki.
 
reklama
Do góry