reklama

kontakty z dziećmi

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez piotr_wieckowski, 3 Styczeń 2011.

1. piotr_wieckowski

piotr_wieckowski Początkująca w BB

Witam!
    Mam 32 lata. Jestem mieszkańcem dużego miasta. Mam zasobą dwa nieudane malżeństwa i dwójke dzieci. Corkę 11 lat i syna 4 lata. Z córką nie widzialem sie od 5 lat zsynem od prawie 3. Zdziećmi nie utrzymuję,zadnych kontaktów. Po części przez samego siebie- zlosc na byle zony. wiem glupota. Na corke celowo nie placilem alimentów. Chailbym widywac sie z dziećmi. Wiem ze za pośrednictwem bylych zon to bedzie malo prawdopodobne. Czy sad przyzna mi widzenia takie jak chce?Jak dlugo to bedzie trwalo?

2. reklama
  3. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Wszystko zalezy od tego czy sad uzna takie kontakty za wskazane dla dzieci. Sam Pan przyznaje, ze zaniechał Pan kontaktów z dziećmi, czyli mówiąc krótko porzucił je bez istotnej przyczyny (nie wyjechał Pan w dalekie kraje na kilka lat, nie przebywał w zakładzie karnym itp.). Syn w zasadzie Pana nie zna. Córka pewnie pamięta. Sąd moze się obawiać tego, ze Pana pojawienie się wywróci świat dzieci do góry nogami, a potem Pan ponownie zniknie z ich życia. Trudno będzie uznać takie obawy za bezzasadne.
    Wiele też zalezy od tego jak obecnie wygląda życie dzieci.

To zalezy od:
    1. stopnia obłożenia sądu, który będzie rozpoznawał sprawę
    2. postępowania na jakie zdecyduje się sąd (badania psychologiczne Pana i dzieci itp.)
    Liczyłabym, ze potrwa to minimum kilka miesiący.

Poleć forum