reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kontrola na badaniu słuchu

reklama
Wszystkie noworodki mają badanie kontrolne słuchu.
Raczej pytanie powinno brzmieć: "Czy obecnie któreś dziecko nie miało tego badania?" lub "Czy ktoś musiał powtórzyć badanie, bo pierwsze wyszło negatywnie?"
 
Ale na to pytanie powinien odpowiedzieć Ci audiolog. Zdarza się, że w uszkach coś zalega i dopiero za trzecim razem wychodzi w porządku.
Badanie wychodzi u dziecka źle w obu uszach? W jakim wieku jest dziecko?
 
Tak wiem byłam u audiologa. Liczyłam ze znajdzie sie tu jakaś mama z podobnym problemem i mnie wesprze. Córka ma 8 tyg. Czeka mnie za 3 tyg badanie ABR luczę ze będzie dobrze ale strach jest ogromny
 
A co powiedział audiolog? Jakieś przypuszczenia?
U mojego synka drugie badanie wyszło w porządku (w pierwszym tylko jedno ucho wyszło ok). Natomiast do tej pory ma problemy z mową - i badania słuchu wykonywałam wielokrotnie.
Pomyśl - masz to szczęście, że wcześnie możecie zacząć działać. I zrobić wszystko, by później ze słuchem było jak najlepiej.
 
reklama
złośka A Twoje dziecko urodziło się w Polsce? Wszystkie dzieci od bodajże 2002r. mają to badanie wykonywane w drugiej dobie życia. Może nawet nie wiesz, że zostało wykonane?
 
Do góry