reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Kontrola niani"

mama40

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Czerwiec 2015
Postów
22
Witam, od tygodnia moim maluszkiem zajmuje się niania, niestety nie jestem do końca w stanie pogodzić życia domowego i zawodowego, wydaje mi się że wybrałam dobra nianię, ale z ludzmi nigdy nic nie wiadomo. Czy w jaki sposób można kontrolować pracę niani?
 
reklama
Rozwiązanie
A nie martwisz się, że gdyby było coś nie tak to dziecko może i tak nie powiedzieć, bo będzie tak zastraszone? Wiem, że to są najgorsze scenariusze, ale takie rzeczy się zdarzają... Ja się chyba tego najbardziej boję, że jak już wrócę do pracy i zostawię dziecko z obcą osobą to zanim pójdzie do przedszkola to coś może się stać, a ja za późno zareaguję...
Moje drogie! Ja byłabym bardziej za obserwowaniem swoich dzieci niż niań... Po dziecku prawie zawsze widać,że dzieje się coś złego..rodzic jest w stanie to dostrzec - wtedy oczywiście użyłabym kamery! Ale bezpodstawne ''podglądanie'' pracy niani jest dla mnie dziwne...Być może jestem zbyt naiwna :)
Chociaż pierwsza nasza''niania'' była bardziej zainteresowana moim mężem niż...
Mimo wszystko uważam, że nieinformowanie o kamerach opiekunki jest niemoralne i nieetyczne... Ale jak widać normy społeczne coraz bardziej upadają... Niestety - Twoje prawo, ale szczerze mówiąc nie życzę żadnej dziewczynie/kobiecie takiego traktowania.

Może jeszcze GPSa w wózku zamontuj?
 
reklama
Apropo nagrywania niani bez jej wiedzy kłania się art. 23 i 24 Kodeksu Cywilnego, do tego jeszcze art. 11 p. 2 Kodeksu Pracy. Oczywiście jak niania odkryje kamerkę. A w dzisiejszych czasach nianie wiedzą czego, i gdzie się spodziewać. Możecie popatrzeć na forum dla niań. One są bardzo wyczulone na takie ''chwyty''.
Lepiej uprzedzić, że w domu jest kamera, i że przez jakiś czas chcecie po prostu mieć oko na sytuację.
 
Ostatnia edycja:
Zwłaszcza że nawet jeśli zauważysz/cie, że dzieje się coś złego, to nie zdążysz/cie dojechać. A nagranie z kamery nie będzie żadnym dowodem dla sądu (bo zostało wykonane sprzecznie z prawem).
Moim zdaniem lepiej powiedzieć wcześniej - lepiej zapobiegać takim sytuacjom niż czekać aż coś się wydarzy...
 
Bzdura.
Kodeks pracy działa tylko jak niania jest pracownikiem. Ciekawe u ilu osób jest ;-)
Jeśli Niania chciałaby zrobić użytek z art 23 i 24 KC to musiałaby sama jako powód udowodnić jaką szkodę jej wyrządziło nagranie. Ten sam paragraf możecie sobie wykorzystać jak nagrają Was w sklepie, tylko musicie wykazać szkodę ;-) Powodzenia
Co do materiału dowodowego, to owszem, sąd dopuszcza takie dowody, szczególnie w sprawach karnych. Jak ktoś nie wierzy, zachęcam do czytania gazet- kamery ze sklepów, z firm, od prywatnych ludzi np w spr napadów, kradzieży, zabójstw, uprowadzeń.

Rozumiem, ze na forach bywają zdesperowane nianie, no ale nie ma lepszego sposobu niż przyzwoicie wykonywać swoja pracę. Oczywiście umieszczenie kamery w wc byłoby naruszeniem godności osobistej, ale poza wc rozumiem, że niania nie wykonuje swojej pracy w negliżu, więc ryzyka nie ma ;-) I tyle w temacie.

ps. mam kamery na domu. Od czasu do czasu policja sam zgłasza się po materiały jeśli są kradzieże w okolicy- udostępniam ;-) A dziecko cenniejsze niż samochód.
 
Maui Trochę przesadzasz... Jak dla mnie każda niania była przez pewien czas członkiem rodziny. I nie wyobrażam sobie nie poinformowania jej o zamontowaniu kamer. Bo to nawet nie chodzi o rzetelność pracy, ale uczciwość względem drugiego człowieka. Jeśli opiekunka ma jakieś "ale" w sprawie kamer - to znaczy że jest coś na rzeczy. Moje dzieci miały łącznie 4 nianie i żadna nie miała nic przeciwko kamerom - a nawet twierdziły, że dobrze, że są...
Jak pisałam- nie ma tu jedynej słusznej drogi, ale wkurzyło mnie wypisywanie czego to rodzice nie mogą. Co niania to prawnik widzę ;-) nie jestem w stanie czytać bzdur.
 
Ciekawa okolica :biggrin2:
Tak, niestety same wille i niektórzy zbyt dużo wydają na auta. Jak się mieszka w mieszkaniu, to człowiek nie ma świadomości, bo kamery udostępnia zarządca osiedla, a nie właściciel apartamentu czy mieszkania. A tak człowiek i sam monitoruje i sam odśnieża, to musi wiedzieć takie rzeczy...
 
Apropo nagrywania niani bez jej wiedzy kłania się art. 23 i 24 Kodeksu Cywilnego, do tego jeszcze art. 11 p. 2 Kodeksu Pracy. Oczywiście jak niania odkryje kamerkę. A w dzisiejszych czasach nianie wiedzą czego, i gdzie się spodziewać. Możecie popatrzeć na forum dla niań. One są bardzo wyczulone na takie ''chwyty''.
Lepiej uprzedzić, że w domu jest kamera, i że przez jakiś czas chcecie po prostu mieć oko na sytuację.
Niania musi miec umowę o pracę, żeby objąc ją kodeksem pracy. Oczywiście proszę nie zapomnieć o zapłaceniu podatku i Zusu ;-) Mądrości ludowe...
 
reklama
Do góry