reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kontrola z zusu !!!

madziamm2

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Listopad 2012
Postów
53
Witam, mam taki problem wezwano mnie na kontrolę do zusu celem wyjaśnienia jeśli chodzi o wypłacenie mi świadczenia. Pytają o jakieś niestworzone rzeczy, zadają durne pytania itd... głównie doczepili się tego że są jakieś braki i niejasności w papierach pracodawcy. Ja do dziś nie otrzymałam kasy bo twierdzą że wyjaśniają. Ale co mnie to wogóle obchodzi ze jest jakiś nieład w dokumentach??? Mnie się zasiłek należy i powinien być wypłacony w terminie a jeżeli jest coś nie tak z papierami to już niech sam pracodawca się im tłumaczy z tego. Dlaczego ja mam cierpieć skoro nie mam nawet wglądu w te dokumenty bo to pracodawca się wszystkim zajmuje. Czy wypłacą mi wkońcu świadczenie??? Proszę o pilną odpowiedz .
 
reklama
mam taki problem wezwano mnie na kontrolę do zusu celem wyjaśnienia jeśli chodzi o wypłacenie mi świadczenia.
To obecnie częsta praktyka. I słusznie.
Pytają o jakieś niestworzone rzeczy, zadają durne pytania itd...
Nie mogę sie do tego odnieść, bo nie pisze Pani nic konkretnego.
głównie doczepili się tego że są jakieś braki i niejasności w papierach pracodawcy.
Jakieś braki? Tzn jakie?
Ja do dziś nie otrzymałam kasy bo twierdzą że wyjaśniają.
Za jaki okres nie otrzymała pani wypłaty? Pytam, bo kilka wątków wczesniej pisała Pani, iż otrzymała świadcznie.

Mnie się zasiłek należy i powinien być wypłacony w terminie a jeżeli jest coś nie tak z papierami to już niech sam pracodawca się im tłumaczy z tego.
A to już ustali komisja.
Czy wypłacą mi wkońcu świadczenie???
Nie wiem, bo nie wiem jaki jest powód wstrzymania wypłaty.
 
Tak ja otrzymałam. Koleżanka nie i stąd jej pytanie. Powodem jest wyjaśnienie ponieważ pracodawca ma jakieś braki w dokumentach, lista obecności itd... Przecież to są jego dokumenty i ja nie mam do nich wglądu , więc dlaczego mnie wstrzymują zasiłek? Czemu mam cierpieć przez to że pracodawca czegoś nie dopilnował?
 
Pisze Pani że te kontrole to ostatnio częstotliwość. Ja jednak nie rozumiem po co kontrolować kobietę w ciąży , przecież jest to logiczne że ciąży nie udaje , więc w czym problem?
 
Ja jednak nie rozumiem po co kontrolować kobietę w ciąży , przecież jest to logiczne że ciąży nie udaje , więc w czym problem?

A co ma ciąża do kontorli? Sam fakt bycia w ciąży nie oznacza niezdolnosci do pracy. Kontrola dotyczy tego, czy występuje niezdolnosć (stan chorobowy uniemożliwiajacy pracę) do pracy a nie tego czy kobieta jest wciaży. Bycie w ciaży nie jest wskazaniem do zwolnienia lekarskiego.
 
Jakże irytujące jest podejście kobiet w ciąży, że zasiłek chorobowy się należy i koniec kropka. Jakże częstym zjawiskiem jest branie zwolnienia lekarskiego od stwierdzenia ciąży, mimo braku wskazań aby na takim zwolnieniu przebywać. A potem wielkie zdziwienie jak wraca się do pracy i zakład pracy ma przygotowane wypowiedzenie.

I można jeszcze dodać, że ZUS kontroluje gdyż może nastąpić próba wyłudzenia świadczeń, ZUS może widzieć wiele niezgodności " krótki okres zatrudnienia" , fikcyjne zatrudnienie w celu pobierania świadczeń - i jeśli taka sytuacja następuje to ZUS może sprawdzić teraz czy pracownik faktycznie przebywał w zakładzie pracy - podpisywał listy obecności, listy płac, czy są jakieś dokumenty potwierdzające faktyczne a nie fikcyjne zatrudnienie pracownika. Bo przy fikcyjnym takiego pracownika w ogóle w zakładzie pracy nie ma i nie ma po nim żadnych śladów. I tu może nastąpić podejrzenia wyłudzenia świadczenia.

Czynników jest wiele.


Ale jeśli wszystko jest ok to nie rozumiem zdenerwowania.
 
reklama
Od 10 stycznia 2013 r przebywam na zwolnieniu chorobowym i nie dlatego że mi się tak podoba tylko ciąża jest zagrożona poronieniem !!! i mam całkowity zakaz pracy!!! Podczas kontroli zus nikt mnie nawet nie poprosił o badania od lekarza i zapytał o stan zdrowia , wogole ich to nie interesuje. Jednak bardzo ważne było dla nich to że podpisałam się na liście obecności w jeden dzień w którym nie było mnie w pracy, Zrobiłam to poprostu omyłkowo , jesteśmy tylko ludzmi i każdy mógł się pomylić to raczej normalne. Ale czy to ma być podstawą do wstrzymania mi pieniędzy na czas? Śmieszne to jest wszystko naprawdę !!!
 
Do góry