reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kontrole ZUS

akinoM222

Fanka BB :)
Cześć dziewczyny, jak to wszystko wyglada jeśli chodzi o kontrole z ZUS na zwolnieniu?. Czy kontrol przychodzi tylko do domu czy do zakładu pracy także?. Jeśli nie zastaną mnie w domu a byłam np u lekarza czy w aptece to wystarczy im moje słowo czy np będą potrzebowali potwierdzenia pisemnego od lekarza itd.

reklama
Rozwiązanie
Ja przez całą ciążę byłam na L4 i nie wyobrażam sobie przez 9 miesięcy nie wychodzić z domu. Pytałam lekarza jak to jest ze spacerami czy wyjazdami, to powiedział, że na spacery normalnie można wyjść, bo w ciąży jest to nawet wskazane dla psychiki, a co do wyjazdu powiedział, że też można, tylko trzeba napisać jakieś oświadczenie do zusu gdzie będzie się przebywać w danym okresie żeby się nie czepiali

ness.

Cześć dziewczyny, jak to wszystko wyglada jeśli chodzi o kontrole z ZUS na zwolnieniu?. Czy kontrol przychodzi tylko do domu czy do zakładu pracy także?. Jeśli nie zastaną mnie w domu a byłam np u lekarza czy w aptece to wystarczy im moje słowo czy np będą potrzebowali potwierdzenia pisemnego od lekarza itd.
Teraz to oni nie chodzą jak jest pandemia. Mnie od czerwca ani razu nie skontrolowali

witch84

Chodzą, chodzą. Kasy im brakuje.
Tak - wygląda to tak, że do Ciebie pukają. Jak Ciebie nie będzie - to wysyłają wezwanie, abyś się wytłumaczyła. Do pracodawcy to raczej na początku się zgłaszają jak mają wątpliwości czy nie jest to wyłudzenie zasiłku.

akinoM222

Chodzą, chodzą. Kasy im brakuje.
Tak - wygląda to tak, że do Ciebie pukają. Jak Ciebie nie będzie - to wysyłają wezwanie, abyś się wytłumaczyła. Do pracodawcy to raczej na początku się zgłaszają jak mają wątpliwości czy nie jest to wyłudzenie zasiłku.
rozumiem, tylko chodzi mi o te wyjaśnienia czy wystarczy że napisze im że wtedy byłam np w aptece i to wystarczy ? Czy będą chcieli jakieś dodatkowe potwierdzenie tego? Dla mnie to jest dziwne trochę...

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
rozumiem, tylko chodzi mi o te wyjaśnienia czy wystarczy że napisze im że wtedy byłam np w aptece i to wystarczy ? Czy będą chcieli jakieś dodatkowe potwierdzenie tego? Dla mnie to jest dziwne trochę...

U mnie w mieście nie wierzyli na słowo, trzeba było mieć paragon z apteki albo potwierdzenie wizyty lekarskiej.

reklama
reklama
Podobne tematy
Autor Tytuł Forum Odpowiedzi Data
Joanna23 Niedoczynność tarczycy, nasze kontrole, zalecenia lekarzy Dzieci urodzone w maju 2014 35
ewa0381 Nasze dzieci u lekarza - szczepienia, choroby, kontrole Dzieci urodzone w marcu 2007 1040
J Wynagrodzenie w ciąży. ZUS Potrzebuję porady 3
Martynka90 Zus, macierzynski, l4, up Potrzebuję porady 3
B Wypłata świadczenia z Zus Potrzebuję porady 11
Guziczek9319 Zus pędzichów Kraków 9
T Wypłata macierzyńskiego z zus-u Potrzebuję porady 18
P Zasilek macierzyński Potrzebuję porady 1
Oleczkaaa Zus zasiłek chorobowy Potrzebuję porady 5
wiola0904 Zasiłek macierzyński z Zus Ciąża, poród, połóg 3
Yonce Brak ubezpieczenia a poród Potrzebuję porady 21
M Zus Potrzebuję porady 11
Oleczkaaa Pracodawca l4 Potrzebuję porady 5
K Pracownik ZUS pilnie poszukiwany! :) Potrzebuję porady 0
O Wyplata zasiłku macierzynskiego przez ZUS Potrzebuję porady 15
J Umowa o pracę i ZUS Potrzebuję porady 4
Yonce Zus, upadek firmy a ciąża Potrzebuję porady 21
karolinakychy ZUS i zmiana wynagrodzenia Potrzebuję porady 21
L Kiedy złożyć wniosek do ZUS o zasiłek chorobowy? Potrzebuję porady 7
Patrycja35 Potrzebuje porady w sprawie l4 i pracodawcy ktory nie sklada dokumentow do Zus Potrzebuję porady 7
C Przedłużenie umowy a wychowawcze z zus Potrzebuję porady 2
I Kontrola ZUS Potrzebuję porady 2
Sonitka Zus - zasiłek macierzyński Potrzebuję porady 3
C Zmiana pracy? Potrzebuję porady 15
P Portal ZUS wypłata świadczenia Potrzebuję porady 31
Ula-Janusz ZUS L4 Potrzebuję porady 1
I wypadek / ciąża / L4 / świadczenie Potrzebuję porady 5
S Ubezpieczenie dziecka a nazwisko ojca Potrzebuję porady 6
M Zus wstrzymał mi wypłatę na 3mc proszę o pomoc! Potrzebuję porady 8
M Wypłata 1chorobowevo przez zus Potrzebuję porady 6
E Ciąża a wynagrodzenie na zwolnieniu chorobowym z ZUS problemy Potrzebuję porady 9
A L4 w ciąży wypłacane przez ZUS Ciąża, poród, połóg 30
mallutka l4 w ciazy-kontrola ZUS Ciąża, poród, połóg 57
N Zwolnienie chorobowe w ciaży, ZUS ZLA, kontrola l4 Potrzebuję porady 38
O ZUS Ciąża, poród, połóg 3
M ZUS nie płaci mi za zwolnienie Potrzebuję porady 4
S ZUS - wszczęcie postępowania Potrzebuję porady 0
S ZUS - wszczęcie postępowania Potrzebuję porady 15
Cyntia85 L4, ZUS, becikowe, urlop macierzyński Dzieci urodzone w październiku 2014 25
A Własna dg kontrola ZUS Porady prawnika 2
E jak zus obliczy macierzynski z 2 umow o prace u roznych pracodawcow? Porady prawnika 0
R ZUS, KRUS, zasiłki, becikowe i inne podobne dylematy listopadówek 2013:) Dzieci urodzone w listopadzie 2013 13
koriander Porady prawne, ZUS, zasilki, becikowe i inne dylematy :) Dzieci urodzone w grudniu 2013 111
lkasia ZUS, KRUS, BECIKOWE etc....wszystkie sprawy prawne styczniówek:)) Dzieci urodzone w styczniu 2014 278
C Zasiłek macierzyński ZUS Porady prawnika 1
S zwolnienie zus w ciąży-wypłata terminy Porady prawnika 1
I Czy ZUS może mnie odwołac z L4? Porady prawnika 1
Phelania ZUS wypłata zasiłku chorobowego Porady prawnika 8
A Pobieranie Podatku przez ZUS w czasie ciąży ? Porady prawnika 2
K Ciąża a zus Dzieci urodzone w sierpniu 2013 73