reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kontrole ZUS

akinoM222

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2020
Postów
245
Cześć dziewczyny, jak to wszystko wyglada jeśli chodzi o kontrole z ZUS na zwolnieniu?. Czy kontrol przychodzi tylko do domu czy do zakładu pracy także?. Jeśli nie zastaną mnie w domu a byłam np u lekarza czy w aptece to wystarczy im moje słowo czy np będą potrzebowali potwierdzenia pisemnego od lekarza itd.
 
reklama
Rozwiązanie
Ja przez całą ciążę byłam na L4 i nie wyobrażam sobie przez 9 miesięcy nie wychodzić z domu. Pytałam lekarza jak to jest ze spacerami czy wyjazdami, to powiedział, że na spacery normalnie można wyjść, bo w ciąży jest to nawet wskazane dla psychiki, a co do wyjazdu powiedział, że też można, tylko trzeba napisać jakieś oświadczenie do zusu gdzie będzie się przebywać w danym okresie żeby się nie czepiali
@Aanniikkaa Na pewno wysokość poprzednich wynagrodzeń nie będzie miała wpływu na wysokość macierzyńskiego. Albo uznają Ci obecną umowę i nie będzie żadnego problemu, albo wogóle zakwestionują Ci umowę i nie dostaniesz nic, albo uznają, że masz zawyżoną składkę i wypłacą Ci od minimalnej krajowej.
Jeśli jako jedyna zarabiasz więcej, to mogą się czepiać (ale powiedzmy - jakby przeliczyć na cały etat czy godzinę pracy). A jak firma kombinuje i zatrudnia na 1/8 etatu, to sama się prosi o kontrolę.
Nie pocieszyłaś mnie :( a Ty masz jakieś doświadczenia z Zusem, że to wiesz czy to tylko Twoje przepuszczenia. Masz rację co do kombinowania pracodawcy, ale teraz za późno żeby to odkręcić choć bardzo bym chciała...
 
reklama
Jeśli chodzi o l4 ciążowe i macierzyński - to moje doświadczenie skończyło się ok 10 lat temu. Teraz pod "opieką" mam mężczyzn.
W zasadzie wówczas - każda ciąża w tej firmie była kontrolowana. Albo na zasadzie takiej jak ktoś wyżej napisał - przychodziło pismo do pracodawcy i pracownicy, gdzie musieli odpowiedzieć na pytania.
Albo była to wizyta w zakładzie - łącznie z proszeniem pracowników na rozmowę, by potwierdzili co dana pracownica robiła.
Czasem pracodawca musiał się tłumaczyć np. ze zmiany wymiaru czasu pracy (bo wówczas bierze się nową podstawę pod uwagę).
Akurat w przypadku tej firmy ani razu nie zakwestionowali świadczeń, ale wiem że bywa różnie.
 
Jeśli chodzi o l4 ciążowe i macierzyński - to moje doświadczenie skończyło się ok 10 lat temu. Teraz pod "opieką" mam mężczyzn.
W zasadzie wówczas - każda ciąża w tej firmie była kontrolowana. Albo na zasadzie takiej jak ktoś wyżej napisał - przychodziło pismo do pracodawcy i pracownicy, gdzie musieli odpowiedzieć na pytania.
Albo była to wizyta w zakładzie - łącznie z proszeniem pracowników na rozmowę, by potwierdzili co dana pracownica robiła.
Czasem pracodawca musiał się tłumaczyć np. ze zmiany wymiaru czasu pracy (bo wówczas bierze się nową podstawę pod uwagę).
Akurat w przypadku tej firmy ani razu nie zakwestionowali świadczeń, ale wiem że bywa różnie.
Dziękuję Ci bardzo za pomoc i poświęcony czas. Mam nadzieję, że u mnie jakoś dobrze się to skończy.
 
Moim zdaniem - jeśli pracodawca nie będzie kręcił, to nie powinno być problemu.
Ewentualnie będzie musiał udowodnić dlaczego na tym samym stanowisku zarabiasz więcej niż inny (np. lepsze wykształcenie, staż pracy na danym stanowisku itp.). Jeśli nic nie było "oszukiwane", to i są zdecydowanie mniejsze szanse, że Ci cokolwiek zakwestionują.
 
Do góry