reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kontrole ZUS

akinoM222

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2020
Postów
245
Cześć dziewczyny, jak to wszystko wyglada jeśli chodzi o kontrole z ZUS na zwolnieniu?. Czy kontrol przychodzi tylko do domu czy do zakładu pracy także?. Jeśli nie zastaną mnie w domu a byłam np u lekarza czy w aptece to wystarczy im moje słowo czy np będą potrzebowali potwierdzenia pisemnego od lekarza itd.
 
reklama
Rozwiązanie
Ja przez całą ciążę byłam na L4 i nie wyobrażam sobie przez 9 miesięcy nie wychodzić z domu. Pytałam lekarza jak to jest ze spacerami czy wyjazdami, to powiedział, że na spacery normalnie można wyjść, bo w ciąży jest to nawet wskazane dla psychiki, a co do wyjazdu powiedział, że też można, tylko trzeba napisać jakieś oświadczenie do zusu gdzie będzie się przebywać w danym okresie żeby się nie czepiali
A możesz napisac coś więcej o tej umowie? Ile czasu pracowałaś przed pójściem na zwolnienie? Jak długo wcześniej nie pracowałaś w ogóle? Miałaś umowę na jakas wysoka kwote czy raczej rynkowa? Tzn, że jak Ci zabrali ubezpieczenie to nie możesz np. do lekarza w ogóle iść albo położna z przychodni nie przyjdzie do dziecka? Dzięki za odp.
Kobieta w trakcie połogu jest objęta bezpłatna opieka lekarska, więc położna na pewno przyjdzie.
 
reklama
Moja sytuacja jest dość skomplikowana :) przez 4 lata (do 12.2020)pracowałam w firmie gdzie zarabiałam najniższa krajowa na pełnym etacie a od grudnia mam pracę na 5/6 etatu za to z pensja ponad 2 razy większa. W kwietniu mam termin porodu. Czytałam o takich sytuacjach, że zus może zakwestionować moją umowa (ta nowa) i nie wypłacić mi zasiłku, cofnąć ubezpieczeni itd.
 
@Aanniikkaa Jest spore prawdopodobieństwo, że tą umowę Ci zakwestionują. Bo kto obniża etat i daje 2x więcej pieniędzy dla kobiety w 4/5 miesiącu ciąży?? To jest to samo stanowisko?
Nowa firma, of nowa negocjowanie pensji i inne stanowisko. A jeśli mi zakwestionuje to weźmie pod uwagę te lata/miesiące pracy u poprzedniego pracodawcy i da niższy zasiłek czy po prostu jic mi nie wypłaci?
 
reklama
@Aanniikkaa Może wogóle nie będą mieli wątpliwości, więc nie ma co się stresować. I raczej nie będą brali pod uwagę tego ile zarabiałaś na poprzedniej umowie, tylko wypłacą od minimalnej krajowej. Ciężko przewidzieć.
 
Do góry