reklama

kontrowersyjne=skuteczne?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez mayalen, 25 Sierpień 2011.

1. mayalen

mayalen Zaciekawiona BB

witam. czytałam w necie że politechnika warszawska oddział w płocku powiesiła na swoim gmachu wielki plakat z dziewczyną z wypiętą pupą i napisem „od wrzesnia dajemy za darmo”. zatsanawiam się co władze uczelni chciały osiągnąć? zwrócic uwagę młodych ludzi?? żeby się tam zapiswali na studia?? dlaczego taką metodą...nierozumiem tego zupełnie:confused:

2. umi2

umi2 Fanka BB :)

Po prostu szukają rozgłosu, bedzie sie o nich mówić. Nie od dziś ludzie wychodzą z założenia, ze dobrze kiedy mówią o nich co kolwiek byleby tylko nie przekręcali nazwiska. Pewnie władze uczelni postawiły na to samo dając, ludziom powód do plotek i widać to działa:-). Zniesmaczeni ludzie informują o tym znajomych, rodzinę, piszą na forach internetowych, może nawet lajkują fotki tej uczelni z plakatem na FB, przez co jest o nich głośno. Robią sobie trochę złą sławę ale czym jest to w porównaniu do tego, ze nowa krew ich zapamięta i zechce się uczyc na kontowersyjnej uczelni, albo w ogóle zdecyduje sie na nich wchodzac na stronę i znajdujac kierunek który ich na prawde interesuje i to zupełnie przypadkowo. Bo wchodzili szukając czegos innego.

3. reklama
  4. kiwi321

kiwi321 Zaciekawiona BB

Hmm mnie tylko zastanawia CO by dawali za darmo? Indeksy???

5. Magnez1

Magnez1 Fanka BB :)

Taki plakat nadaje sie do zgłoszenia rzecznikowi praw obywatelskim lub do spraw równości. Jest to dyskryminacja.

6. tatianka1

tatianka1 Zaciekawiona BB

jaka dyskryminacja? ja się dyskryminowana nie czuje. już wole taki plakat przynajmniej dziewczyna jest ubrana, niż np reklamy bielizny z laskami w samych gaciach i stanikach. a co do napisu no to specjalnie jest wyjęty z kontekstu. pewnie jak by była dalsza część to nie byłoby takie dwuznaczne.

7. fanta20062

fanta20062 Mamusia Kubusia 2009

Reklama jest dwuznaczna :-D. Pewnie tak jak napisała Umi2, chodziło o rozgłos :tak:. Co mogą dawać za darmo? Pewnie chodziło o wykształcenie na zasadzie, bez wpisowego ;-)

8. o.lena

o.lena Mama Mareczka

Ja myślę, że skutecznie udało im się odnieść efekt "usłyszcie o nas i gadajcie". Po prostu rozgłos. Wybrali taką reklamę ponieważ jak coś jest kontrowersyjne to zawsze wzbudza dużo emocji i ludzi o tym rozmawiają. I chyba właśnie o to chodziło władzom uczelni:)

Poleć forum