reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koronawirus - zakaz porodow rodzinnych, lista szpitali

Klara95

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
4 Wrzesień 2019
Postów
138
Nie chciałam porodu z Mężem (on chciał), potem chciałam, on miał być na wyjeździe służbowym. Jak się oswoiłam z myślą, ze on będzie i nastawilam się na to psychicznie, a nawet się ucieszyłam, to okazuje się, ze mamy koronawirusa i zakazy porodow rodzinnych w niektórych szpitalach.
Termin tuż - tuż, a ja chodzę ze łzami w oczach 🙄
Jak chcecie - mozemy tworzyć listę.
Z oficjalnej strony szpitala informacja o zakazie - Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie
 
reklama
Przeklejam ze strony Rodzić po łódzku. Sytuacja z Łodzi na dzień dzisiejszy:

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, szpitale położnicze, dla bezpieczeństwa pacjentów, wprowadziły ograniczenia odwiedzin oraz w przypadku ICZMP porodów rodzinnych.

Poniżej informacja o sytuacji na łódzkich oddziałach porodowych w poszczególnych Szpitalach:

- w Salve można rodzić z mężem/partnerem lub doulą (jeśli są zdrowi), wprowadzono ograniczenia odwiedzin - są możliwe tylko dla zdrowych ojców

- w Medeorze można rodzić z mężem/partnerem lub doulą (jeśli są zdrowi, przy porodzie może być tylko jedna osoba), wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin

- w Rydygierze na pewno można rodzić z mężem/partnerem (jeśli jest zdrowy) i może on pozostać z mamą i dzieckiem przez 2 godziny po porodzie. Zakazano odwiedzin.

- w Madurowiczu porody rodzinne odbywają się normalnie, ograniczenia dotyczą jedynie odwiedzin.

- w ICZMP zakaz porodów rodzinnych i całkowity zakaz odwiedzin
 
Lublin SPSK1 też z zakazem odwiedzin i porodów rodzinnych.
Nisko - szpital powiatowy:
W związku z ograniczeniami wynikającymi z przystosowania szpitala do przyjęcia i obsługi pacjentów z grupy ryzyka zachorowania na COVID-19 zostaje wprowadzony całkowity zakaz odwiedzin i podawania pacjentom hospitalizowanym jakichkolwiek przesyłek.
W przypadkach szczególnych związanych z bardzo ciężkim stanem pacjenta i możliwością zgonu pacjenta, odwiedziny najbliższych osób z rodziny mogą nastąpić za zgodą lekarza kierującego oddziałem poprzez przejście przez Izbę Przyjęć z zachowaniem procedur obowiązujących w związku z zagrożeniem koronawirusem.
Udzielanie informacji o zdrowiu pacjentów osobom upoważnionym lub opiekunom prawnym może odbywać się wyłącznie drogą telefoniczną.

Z dniem 11.03.2020 r. szpital w Nisku odwołuje wszystkie przyjęcia do szpitala oraz wykonywanie badań TK, USG, gastroskopii i kolonoskopii.
Wstrzymuje się przyjęcia w Poradni Kardiologicznej i Neonatologicznej.
Zawiesza się przyjęcia w ramach nocnej i świątecznej opieki POZ.
Decyzja obowiązuje do czasu jej odwołania.
 
Przeklejam ze strony Rodzić po łódzku. Sytuacja z Łodzi na dzień dzisiejszy:

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, szpitale położnicze, dla bezpieczeństwa pacjentów, wprowadziły ograniczenia odwiedzin oraz w przypadku ICZMP porodów rodzinnych.

Poniżej informacja o sytuacji na łódzkich oddziałach porodowych w poszczególnych Szpitalach:

- w Salve można rodzić z mężem/partnerem lub doulą (jeśli są zdrowi), wprowadzono ograniczenia odwiedzin - są możliwe tylko dla zdrowych ojców

- w Medeorze można rodzić z mężem/partnerem lub doulą (jeśli są zdrowi, przy porodzie może być tylko jedna osoba), wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin

- w Rydygierze na pewno można rodzić z mężem/partnerem (jeśli jest zdrowy) i może on pozostać z mamą i dzieckiem przez 2 godziny po porodzie. Zakazano odwiedzin.

- w Madurowiczu porody rodzinne odbywają się normalnie, ograniczenia dotyczą jedynie odwiedzin.

- w ICZMP zakaz porodów rodzinnych i całkowity zakaz odwiedzin
W jakiej zakładce znalazłaś te informacje? Bo cos nie mogę znaleźć :(
 
To może poród domowy?
Tylko z tego co wiem to ze względu na to co się dzieje położne mają wypełnione kalendarze na wiele miesięcy do przodu, więc jakby któraś kobieta teraz na ostatnią chwilę zdecydowała się i na dniach rodzi no to i tak nie znajdzie asysty....
 
Radom. Szpital przy ul Tochtermana zostaje przeobrażony w oddział zakaźny i wszystkie pacjentki zostają przenoszone do szpitala przy ul Aleksandrowicza. Tam zakaz porodów rodzinnych i odwiedzania.
 
reklama
Warszawa - Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie (jest tam Oddział Kliniczny Położnictwa i Perinatologii).
 
Do góry