reklama

korzeń-implant

Temat na forum 'Archiwum starego forum stomatologicznego' rozpoczęty przez medeuska, 24 Marzec 2010.

1. medeuska

medeuska październikowa mama'09

Witam,
    mam dość skomplikowane pytanie i nie wiem czy da sie postawić diagnozę bez obejrzenia... ewentualnie mogę odzyskać zdjęcie rtg od dentystki i zeskanować jakoś, bo to mogłoby pomóc

chciałabym wiedzieć, czy same korzenie po 6 da się jakoś wyleczyć i zastosować je jako naturalne implanty.
    Same korzenie bez korony mam juz od jakis 10 lat- nie bolą, nic się z nimi nie dzieje, po prostu jest sam korzeń... Moja dentystka stwierdziła, że sie nie da... no ale sczerze mówiąc u niej wielu rzeczy się "nie da" więc wolę się upewnić zanim usunę zęby i nie będe miała czym jeśc;-) nie mam 7 więc most też nie wchodzi w grę niestety. dlatego za wszelką cenę chciałabym ratować te dolne 6.
    pozdrawiam

2. Inez79

Inez79 Fanka BB :)

Medeuska, a czy te korzenie są zrowe i całe, tzn. nie rozlatują się?
    Właśnie dzisiaj miałam robioną koronkę na szóstce. Kilka lat temu miałam usuwany nerw i zakładaną ogromną plombę, która wypadła, w zasadzie został sam korzeń. Dentystka wyczyściła mi kanały, zacementowała i na sztyfcie zrobiła koronę. Co prawda jestem lżejsza o 800 zł ale mam ząb :-)

Skonsultuj to może z innym dentystą, moja akurat jest zdania, że zęby ratuje się do kiedy można.

3. reklama
  4. Maciej Kaczmarski

Maciej Kaczmarski Moderator

Witam.
    Ocena przydatności korzenia jako filar pod wkład koronowo-korzeniowy i następnie koronę protetyczną składa się z dwóch etapów: radiologicznego i klinicznego. W RTG sprawdzam czy korzeń ma wystarczającą długość, grubość, czy został prawidłowo wyleczony endodontycznie , czy wokół korzenia nie ma zmian patologicznych oraz czy korzeń nie jest uszkodzony - np . pęknięty lub zresorbowany. W badaniu klinicznym sprawdzam w szczególności twardość i wielkość powierzchni nośnej - tej na której bedzie osadzony wkład. Medeuska jak wrzucisz scan RTG tego zęba na forum to napiszę czy moim zdaniem nadaje się pod koronę. A usunąć to zawsze zdążysz .......
    Pozdrawiam.

5. medeuska

medeuska październikowa mama'09

Niestety nie odzyskałam zdjęcia.....

Ostatnia edycja: 14 Kwiecień 2010

Poleć forum