reklama

kość nosowa płodu

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Martyna76, 6 Listopad 2009.

1. Martyna76

Martyna76 Fanka BB :)

Witam!
    Jestem obecnie w 39 tygodniu ciąży.. do rozwiązania zostało mi jeszcze ok 10 dni. Tak oczekując na poród przegladałam wyniki usg mojej dziewczynki. Zaniepokoił mnie wymiar kości nosowej NB, który w 29 tyg. wynosił 6.9 mm.
    Czy kość nie jest za krótka? Jakie wymiary NB miały wasze dzieciaczki??
    Z góry dziękuję za odpowiedz...

2. jestesaniolkiem

jestesaniolkiem Nikodemowa mama '10

troszke poszperalam na temat kosci nosowej i sama siebie zmartwilam....

brak kosci miedzy 11-14tc (lub jeslli jest za mala) swiadczy o zespole Downa...
    na zadnym USG nie widze noska Maluszka!!!!
    ale nie moge znalezc nic o normach w wymiarach kosci nosowej - bede dalej szukac :)!!!

3. reklama
  4. Loree

Loree Fanka BB :)

Najgorsze co można zrobić to czytać dużo w necie. Gdyby u twojego dziceka było podejrzenie ZD to myślę,że lekarz poinformowałby cię o tym. Myśl pozytywnie, na pewno maluch jest zdrowy.

5. jestesaniolkiem

nie no na polowkowym przycisne mego gina i sprawdzi mi to......
    wiem, moze i panikuje, ale wole dmuchac na zimne i wsio sprawdzic niz pozniej zalamac sie ze cos jest nie tak!!!!

6. kacha_wawa

kacha_wawa 12.2007/01.2010/09.2011

Brak kości nosowej nie świadczy o ZD, jest tylko jednym z markerów genetycznych. Fakt, że sporo dzieci z ZD nie ma kości nosowej bądź ma je znacznie skróconą, ale są takie dzieci z ZD, które mają NB w normie (tak było w przypadku mojego Synka). Nie ma sensu zamartwiać się na zapas, bo niestety często gęsto gin "zapomina" zmierzyć kości nosowej co wg mnie jest dużym błędem.

7. Martyna76

Martyna76 Fanka BB :)

Witam!
    wielu lekarzy nie mówi nic o kości nosowej bo podobno trzeba mieć dobry sprzęt i wcale nie tak łatwo ja wypatrzyć... u mnie na usg w 13 tyg powiedział tylko ,że owa kosć jest, natomiast na połówkowym musiał trochę poszukać ale na szczęście ją dojrzał:-)

8. jestesaniolkiem

a moj wogole zapomnial mi o tym powiedziec... wkurzylam sie na niego.... NT bylo w normie wiec powiedzial ze wsio jest ok i nie ma co sie bac!!
    ale go przycisne przy polowkowym!!!!

9. Leila77

Leila77 Początkująca w BB

Pomiar kości nosowej i przezierność karkowa robi się miedzy 11-14tyg ciąży.
    Później wyniki nie są miarodajne. Pomiar kości nosowej w 29tygodniu
    nie ma żadnego znaczenia dla określenie prawdopodobieństwa ZD.

10. reklama
  11. doveinred

doveinred my little precious...

A ja szczeze mowiac pierwszy raz slysze o takim czyms jak " kosc nosowa plodu"
    Tak was czytalam i czasami nie wiem czy to dobrze cz zle ze tu (gdzie mieszkam)robia tylko jednego skana i nic nie sprawdzala na tym skanie. Napewno jak bede miala 2-gie to bede chyba za duzo myslala. Tu pobierana jest tylko krew i speawdzaja prawdopodobienstwo Downa i jeszcze 2-ch chorob.
    Widzicie nawet nie wiem co to jest USG polowkowe:confused:, moze ktoras napisac?

12. NeSSi

NeSSi & Michałek :)

Poczekaj z paniką do USG połówkowego...

Poleć forum