reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Z psycholog Pauliną Gaworską - Gawryś romawiamy o tym, jakie zachowania dzieci mogą nas niepokoić, a jakie są związane z rozwojem dziecka. Poza tym podajemy różne sposoby, które pomogą zarówno nam rodzicom, jak i naszym dzieciom. I chociaż w rozmowie skupiamy się na przedszkolakach, to tak naprawdę dotyczy ona zarówno dwu-latków, jak i 9-latków. Jesli masz pytania lub możesz podzielic się własnym doświadczeniem, to Obejrzyj film i napisz w wątku .

reklama

kość nosowa płodu

Martyna76

Fanka BB :)
Miasto
Gdańsk
Rozwiązania
0
Witam!
Jestem obecnie w 39 tygodniu ciąży.. do rozwiązania zostało mi jeszcze ok 10 dni. Tak oczekując na poród przegladałam wyniki usg mojej dziewczynki. Zaniepokoił mnie wymiar kości nosowej NB, który w 29 tyg. wynosił 6.9 mm.
Czy kość nie jest za krótka? Jakie wymiary NB miały wasze dzieciaczki??
Z góry dziękuję za odpowiedz...

reklama

jestesaniolkiem

Nikodemowa mama '10
Miasto
Poznań / Piątkowo
Rozwiązania
0
troszke poszperalam na temat kosci nosowej i sama siebie zmartwilam....

brak kosci miedzy 11-14tc (lub jeslli jest za mala) swiadczy o zespole Downa...
na zadnym USG nie widze noska Maluszka!!!!
ale nie moge znalezc nic o normach w wymiarach kosci nosowej - bede dalej szukac :)!!!

Loree

Rozwiązania
0
troszke poszperalam na temat kosci nosowej i sama siebie zmartwilam....

brak kosci miedzy 11-14tc (lub jeslli jest za mala) swiadczy o zespole Downa...
na zadnym USG nie widze noska Maluszka!!!!
ale nie moge znalezc nic o normach w wymiarach kosci nosowej - bede dalej szukac :)!!!
Najgorsze co można zrobić to czytać dużo w necie. Gdyby u twojego dziceka było podejrzenie ZD to myślę,że lekarz poinformowałby cię o tym. Myśl pozytywnie, na pewno maluch jest zdrowy.

jestesaniolkiem

Nikodemowa mama '10
Miasto
Poznań / Piątkowo
Rozwiązania
0
nie no na polowkowym przycisne mego gina i sprawdzi mi to......
wiem, moze i panikuje, ale wole dmuchac na zimne i wsio sprawdzic niz pozniej zalamac sie ze cos jest nie tak!!!!

kacha_wawa

12.2007/01.2010/09.2011
Miasto
Belfast-UK
Rozwiązania
0
Brak kości nosowej nie świadczy o ZD, jest tylko jednym z markerów genetycznych. Fakt, że sporo dzieci z ZD nie ma kości nosowej bądź ma je znacznie skróconą, ale są takie dzieci z ZD, które mają NB w normie (tak było w przypadku mojego Synka). Nie ma sensu zamartwiać się na zapas, bo niestety często gęsto gin "zapomina" zmierzyć kości nosowej co wg mnie jest dużym błędem.

Martyna76

Miasto
Gdańsk
Rozwiązania
0
Witam!
wielu lekarzy nie mówi nic o kości nosowej bo podobno trzeba mieć dobry sprzęt i wcale nie tak łatwo ja wypatrzyć... u mnie na usg w 13 tyg powiedział tylko ,że owa kosć jest, natomiast na połówkowym musiał trochę poszukać ale na szczęście ją dojrzał:-)

jestesaniolkiem

Nikodemowa mama '10
Miasto
Poznań / Piątkowo
Rozwiązania
0
a moj wogole zapomnial mi o tym powiedziec... wkurzylam sie na niego.... NT bylo w normie wiec powiedzial ze wsio jest ok i nie ma co sie bac!!
ale go przycisne przy polowkowym!!!!

Rozwiązania
0
Pomiar kości nosowej i przezierność karkowa robi się miedzy 11-14tyg ciąży.
Później wyniki nie są miarodajne. Pomiar kości nosowej w 29tygodniu
nie ma żadnego znaczenia dla określenie prawdopodobieństwa ZD.

doveinred

my little precious...
Miasto
Wiele
Rozwiązania
0
A ja szczeze mowiac pierwszy raz slysze o takim czyms jak " kosc nosowa plodu"
Tak was czytalam i czasami nie wiem czy to dobrze cz zle ze tu (gdzie mieszkam)robia tylko jednego skana i nic nie sprawdzala na tym skanie. Napewno jak bede miala 2-gie to bede chyba za duzo myslala. Tu pobierana jest tylko krew i speawdzaja prawdopodobienstwo Downa i jeszcze 2-ch chorob.
Widzicie nawet nie wiem co to jest USG polowkowe:confused:, moze ktoras napisac?

reklama

NeSSi

Moderatorka
Członek załogi
Rozwiązania
24
a moj wogole zapomnial mi o tym powiedziec... wkurzylam sie na niego.... NT bylo w normie wiec powiedzial ze wsio jest ok i nie ma co sie bac!!
ale go przycisne przy polowkowym!!!!
Poczekaj z paniką do USG połówkowego...

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
W Potrzebuję porady 8
K Potrzebuję porady 2
D Bielsko-Biała 2
N Potrzebuję porady 7

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry