reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosiniakowe

No to może czekać Cię dość długa przeprawa. Bo najpierw trzeba będzie udowodnić, że w kraju, w którym przebywa nie przysługuje mu podobne świadczenie i go nie pobiera...
Rozumiem ,
No to może czekać Cię dość długa przeprawa. Bo najpierw trzeba będzie udowodnić, że w kraju, w którym przebywa nie przysługuje mu podobne świadczenie i go nie pobiera...
z tego co czytałam o kosiniakow to nie trzeba mieć ubezpieczona bezrobotna i nie muszę być zarejestrowana w urzędzie pracy
 
reklama
Nie musisz być zarejestrowana w UP, ale prawo wymaga byś w trakcie pobierania świadczenia miała ubezpieczenie zdrowotne - to się jakoś 2018/19 rok zmieniło.
A kwestia zatrudnienia męża - to zupełnie inny temat. Musisz udowodnić, że w kraju, w którym przebywa nie ma uprawnienia do podobnego świadczenia - tj. do macierzyńskiego/kosiniakowego.
 
Nie musisz być zarejestrowana w UP, ale prawo wymaga byś w trakcie pobierania świadczenia miała ubezpieczenie zdrowotne - to się jakoś 2018/19 rok zmieniło.
A kwestia zatrudnienia męża - to zupełnie inny temat. Musisz udowodnić, że w kraju, w którym przebywa nie ma uprawnienia do podobnego świadczenia - tj. do macierzyńskiego/kosiniakowego.
Rozumiem , a tak jak mówię prywatne ubezpieczenie może być czy nie bardzo ... to mnie zastanawia ... w tym mopsie nikt nic nie wie siedzą tam nie wiem po co
Ale dziękuje za pomoc
 
Rozumiem ,

z tego co czytałam o kosiniakow to nie trzeba mieć ubezpieczona bezrobotna i nie muszę być zarejestrowana w urzędzie pracy
Nie musisz być zarejestrowana.
Mój mąż jest w kraju poza Unia Europejska gdzie nie ma koordynacji dot pobierania zasiłków tam , tak jak w Niemczech czy belgi itp
No to tak jak koleżanka wyżej napisała spodziewaj się że to nie będzie takie hop siup. Mój pracował w Austrii i do tej pory nic nie ruszyło w tej sprawie a jeśli to kraj poza Europa to pewnie może być jeszcze dłuższą drogą żeby udowodnić ze to tu w kraju tobie się należy i ty powinnaś pobierać a nie mąż gdzieś indziej.
 
Nie musisz być zarejestrowana. No to tak jak koleżanka wyżej napisała spodziewaj się że to nie będzie takie hop siup. Mój pracował w Austrii i do tej pory nic nie ruszyło w tej sprawie a jeśli to kraj poza Europa to pewnie może być jeszcze dłuższą drogą żeby udowodnić ze to tu w kraju tobie się należy i ty powinnaś pobierać a nie mąż gdzieś indziej.
Rozumiem dziękuje za informacje
 
Do góry