reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koślawość stóp i kolan

U mojej Oli objawiło się tym że kolanka "lecą jej do środka" i są krzywe.Nie złączy nóżek a jeżeli chodzi o zapobieganie to moim zdaniem nie ma co kupować tylko ładnych butów ale i także takich żeby np.dobrze trzymały kostkę.Pozdrawiam.
 
reklama
Siwanka dzieki za szybka odpowiedz. U mnie z kolei Adrian ma krzywe nozki ale w druga strone to znaczy od kolan do kostek ukladaja sie w ksztalt litery O. Dosyc czesto sie przewraca choc chodzi od 4 miesiecy, taka niezdara z niego. Do ortopedy trzeba miec skierowanie? Jak pojde do pediarty to skieruje mnie do konkretnego lekarza? Pozdrowionka
 
BEZPłATNE BADANIA !!! PROGRAM PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ TERMINY BEZPŁATNYCH BADAŃ!!! - SPRAWDŹ

Program Profilaktyki Zdrowotnej Moda na Zdrowie został zainicjowany przez dr n med Ryszarda Tomasza Pernera, twórcy Systemu MEMO, który poprzez cykl badań wykonywanych w przedszkolach i szkołach oraz poprzez liczne prelekcje dla rodziców starał się pokazywać zależność między prawidłowym rozwojem dzieci a świadomością rodziców.

Badania dzieci w zakresie wad postawy w tym stóp wykonywane są systematycznie w różnych miastach Polski przez wykwalifikowanych specjalistów w tejże dziedzinie.

Grafik badań:


22.04.2008 - LIFE+ - WARSZAWA
ul.Chałubińskiego 8,
od 12.00-18.00
tel.(22)862 48 71 - zapisy

23.04.2008 - SKLEP ARMONI - WARSZAWA-MIĘDZYLESIE
ul. Żegańska 21/23
od 13.00-17.00
tel.(022) 812 08 95 - zapisy

24.04.2008 - PHU OCHYRA - KRAKÓW
ul.Tarłowska 23 (róg ul.Zwierzynieckiej i ul.Tarłowskiej)
od 10.00-16.00
tel.(12)431 03 29 - zapisy
UWAGA!!! - 5% rabat na wybrane modele bucików Memo

25.04.2008 - SKLEP ESKULAP- NOWY SĄCZ
ul.Jagiellońska 31
od 10.00-16.00
tel.(18) 444 24 99 - zapisy
502 764 766

7.05.2008 - LIFE+ - SKIERNIEWICE
ul.Jagiellońska 6/3c,
od 13.00-17.00
tel.(46) 832-44-50 - zapisy

9.05.2008 - LIFE+ - ŁÓDŹ
ul.A. Struga 20
od 13.00-17.00
tel.(42) 664-38-70 - zapisy

14.05.2008 - LIFE + - BYDGOSZCZ
ul.Zduny 7
od 13.00-17.00
tel.(52) 322 00 30- zapisy


15.05.2008 - SKLEP PATRON- KONIN
ul.Zakładowa 5B
od 13.00-16.00
tel.(63) 242 07 52- zapisy

20.05.2008 - LIFE+ - ŁÓDŹ
ul.Przybyszewskiego 99
od 13.00-17.00
tel.(42) 646-87-35 - zapisy

10.06.2008 - MULTIMED- CHORZÓW
ul.Wolność 23
od 12.00-17.00
tel. (32)249 11 66 - zapisy

18.06.2008 - Sklep MARGOLKA - ZGIERZ
ul.Kamienna 55
od 14.00-19.00
tel.501 576 630 - zapisy
 
BUTY DLA DZIECI, profilaktyczne i ortopedyczne buty dzieci꣥, buciki dla dzieci


PODOSKOP służy do szybkiego, prostego badania stóp pacjenta, oceny wad chodu, badania statycznego i dynamicznego stopy. Przy pomocy PODOSKOPU można badać dzieci, młodzież i dorosłych. Ocena kształtu stopy, jej funkcji w trakcie obciążania daje olbrzymią ilość podstawowych informacji koniecznych w trakcie diagnozowania i leczenia następujących schorzeń:
  • wady stopy: płaskostopie, stopa koślawo-płaska, koślawość palucha
  • bóle stawów kolanowych i podudzia, ciasnosta przedniego przedziału, zapalenia ścięgna Achillesa, nawykowe zwichnięcia dolnego stawu skokowego, zespóły bólowe stawu rzepkowo-udowego, chondromalacja rzepki, zaburzenia trakcji rzepki
  • dolegliwości bólowe stawów biodrowych
  • dolegliwości bólowe kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, skrzywienia funkcjonalne, skoliozy, dysfunkcja stawu krzyżowo-biodrowego
 
Moja Ola też jak była mała to bardzo często się przewracała i to jej zostało do dzisiaj.Ona potrafi na prostej drodze wywinąć orła i też jest straszną niezdarą.Proponuję Ci Justyno iść z małym do ortopedy-do niego potrzebujesz skierowanie od pediatry-ja strasznie żałuję że zareagowałam tak pózno być może miałabym to już za sobą :) Pozdrawiam
 
Proszę o pomoc w ocenie wady postawy mojego siostrzeńca.Otóż on ma nie całe 2 lata i chodzi źle , tak mi się wydaje , stawia stopy do środka praktycznie od zawsze jeszcze nie chodził sam a już tak stawiał stopy (palce ) do środka .Był co prawda z siostrą u lekarza, ale wtedy nie umiał jeszcze chodzić i lekarz powiedział że teraz nie umie stwierdzić czy to jakaś wada , siostra to bagatelizuje , nie wiem jak do niej dotrzeć że to poważna sprawa. Nie chce iść do lekarza nie wiem czemu .Ale może ktoś mi podpowie jak przekonać siostrę aby poszła do lekarza ( pierwszym razem była prywatnie z moją mamą ) a może opowie jak trudno leczy się takie problemy. Może się wystraszy, zda sprawę że to nie żarty. PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZ.
 
reklama
Ja osobiście trochę żałuję że tak pózno zareagowałam. Może gdybym, wcześniej to zrobiła to miałabym już za sobą?Lepiej niech Twoja siostra odwiedzi lekarza, możliwe jest że małemu nie będzie potrzebne leczenie ale przynajmniej będzie miała czyste sumienie że zrobiła wszystko co miała zrobić. Pozdrawiam
 
Do góry