reklama

Kosmetyki bezpieczne dla dziecka?

Temat na forum 'Przyszłe mamy' rozpoczęty przez Marlenka33, 19 Listopad 2013.

1. Marlenka33

Marlenka33 Zaciekawiona BB

Witajcie :) od niedawna wiem, że zostanę mamą. Dostałam totalnego fioła, to moje pierwsze dziecko i ogromnie się cieszę. Zaczęły się jednak pojawiać u mnie tysiące pytań, m.in. o to czy będąc w ciąży można stosować kosmetyki, w szczególności różne kremy i olejki. Czytałam, że z tym trzeba uważać, bo wchłaniając je przez skórę mogą zaszkodzić dziecku jeśli będą nieodpowiednie. Szukałam w Internecie informacji o tych bezpiecznych i trafiłam na kosmetyki Pure Fiji, na olejek słonecznikowy, sezamowy i różany. Podobno bezpieczne dla niemowlaka są również rumianek, pantenol (prowitamina B5). Tylko czy to wszystko? Wdzięczna będę za informacje co jeszcze mogę stosować:-D

2. asik_

asik_ Fanka BB :)

Jeśli chodzi o kobiety w ciąży to szukaj oznaczeń - dla kobiet w ciąży i że są atestowane.
    Ja używałam białego jelenia - szare mydło, w nowym wydaniu np. jako mydło w płynie. A także serie z rossmana Baby dream fur mama - poczytaj sobie opinie w internecie. Tak przyzwyczaiłam się do nich, że dwa lata po ciąży daje używam :)

Noworodki mają często uczulenia na Johnson baby. My używaliśmy nivea. A dla dzieci które mają problemy skórne (dla zwykłych też) można kupić w aptece serie emolium. Są drogie ale wydajne. Ty też je możesz w ciąży stosować.

Niestety innych marek nie znam.

3. reklama
  4. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

Serii dla dzieci niemowląt jest wile.
    ja najchętniej używałam ziajki.

w naszym portalu masz wiele artykułow o pielegnacji niemowlaka
    Pielęgnacja - BabyBoom.pl

Tu masz artykuł jak dobac o swoje ciałow ciązy
    Jak dbać o ciało w czasie ciąży i po porodzie? - Rozmowa z dr Moniką Serafin – ekspertem marki Dove - BabyBoom.pl

Tu o kompletowaniu wyprawki w tym środków do pielegnacji
    Pierwsze zakupy dla maluszka - BabyBoom.pl

Opinie o sudocremie i sudomaxie
    Sudocrem - rodzice wystawiają opinie - BabyBoom.pl
    Sudomax - opinie mam - BabyBoom.pl

Tu masz o kosmetykach dla przedszkolaków ale tez jest kilka wskazówek dla mam niemowlaków
    Kosmetyki dla przedszkolaków - DzieciRosną.pl

a u o tym jakich kometków unikac w ciązy
    33 podpowiedzi, dzięki którym możesz zadbać o zdrowie m - BabyBoom.pl

5. k8libby

k8libby Fanka BB :)

Zasada jest prosta, im mniej tym lepiej. Poszukaj bloga Podwojona Sroka, ona orzeprowadza analizy chemiczne wszystkuch dostępnych kosmetyków. Johnson i Nivea to syf, od tego trzymaj się z daleka. Najlepszy olejek migdałowy, ma wiele zastosowań, możesz masować krocze, by ułatwić poród, cała się smarować, wlewać do kąpieli dziecku, potem nie trzeba już niczym smarować. Ja od kilku miesięcy dla dziecka stosuję kosmetykie Beaming Baby, są w 100% naturalne. Sama zostałam przy olejku migdałowym i wyciągu z aloesu kupionym na wyspach Kanaryjskich, które słyną z kosmetyków aloesowych.

Ostatnia edycja: 20 Listopad 2013
  6. annank

annank Zaangażowana w BB

Witam, złota zasada, czym mniej składników tym lepiej. Oczywiście zero parabenów, SLS-ów, PEG i innej chemii. Najlepiej sprawdzają sie kosmetyki naturalne (minimum 95% składników pochodzenia naturalnego) czyli wszelkie olejki naturalne (np. migdałowy), masło shea, krem z czerwoną koniczynką na odparzenia itp. O wielu naturalnych sposobach w pielęgnacji niemowląt piszę na blogu
    naturalnie dziecko
    zapraszam.

7. kochanie08

kochanie08 Aktywna w BB

Ja nie pamiętam już jakie kosmetyki używałam w ciąży ale pytałam w drogeriach o kosmetyki dla kobiet w ciąży najczęściej w rosmanie i się sprawdzały.

Poleć forum