reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki dla Ciężarówek:)

ruda no właśnie, tylko znajdź w drogerii kogoś, kto się naprawdę zna... jak skończy mi się ten aa, to chciałam kupić EffaClar, tylko nie wiem, do jakiej skóry
 
reklama
Dziewczyny, wiecie coś na temat czy w ciąży mogę stosować kosmetyki Ziaja Sopot Spa ? Lubiłam tą serię, dzisiaj zobaczyłam ją w sklepie i mi się przypomniało o niej ;-) Ale zawiera hydro-retinol. Czy hydro-retinol i retinol to to samo? Myślicie że jest bezpieczna ta seria? W końcu to ziaja... Podobno jedne z najbardziej naturalnych kosmetyków..
 
Hydro-retinol zawiera A-retinol czyli normalną witaminę A plus jakieś tam algi. W zasadzie powinno się unikać witaminy A i alg morskich również przez całą ciążę, szczególnie w pokarmach. Nie wiem ile tego retinolu i w jakim stopniu przedostaje się w głębsze warstwy skóry, może najlepiej zapytać lekarza, chociaż w tym przypadku to chyba lepiej farmaceuty.

Ziaja ma już raczej tylko image naturalnych kosmetyków, wszystkie są naładowane parabenami. Większość kosmetyków dla kobiet w ciąży też niestety ma parabeny i inne chemikalia, ja staram się już od kilku lat ich w ogóle unikać.
Znalazłam wspaniały balsam zapobiegający rozstępom (Neal's Yard Remedies, Mothers Balm), bez sztucznego koloru, zapachu, konserwantów, tylko pięć składników, 100% organic. Jeszcze nigdy nie miałam tak miękkiej i super nawilżonej skóry.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, jeśli chodzi o smarowanie ciała to ja za bardzo nie lubię oliwek. Nie wchłaniają się do końca a że jestem posiadaczką psiaka to byłabym od razu oblepiona jego sierścią :baffled: Poza tym latem, w upały używanie oliwki chyba też nie jest dobrym pomysłem :sorry2:

Ja używam:

- w newralgicznych miejscach (biust, ramiona, brzuch, pośladki i biodra) Musteli
Mustela 9 Miesięcy Podwójnie działający krem przeciw rozstępom 150 ml - Ceneo.pl

- resztę ciała smaruję granatowym odżywczym mleczkiem Nivea do bardzo suchej skóry
NIVEA - odżywcze mleczko do ciała skóra sucha 400 ml - Ceneo.pl
Oczywiście wklepuję te kremy min. 2 x dziennie :tak: Zobaczymy czy to pomoże ale przynajmniej będę miała poczucie, że się starałam:tak:
 
Ostatnia edycja:
Ja mam taki problem, że się czasem w biegu wybywania z domu rano zapominam posmarować. Najczęściej pamiętam, ale zdarza się, że sobie na przystanku uświadamiam, że się nie nabalsamowałam i klops. Może powinnam zawieźć jeden balsam do pracy, tak just in case... Co do rozstępów to trochę uważam, że na woje babka wróżyła. Albo będę je miała mimo smarowania, albo nie. Ale - jak pisze Fibi - wolę mieć spokój ducha, że się starałam;-)
 
A co sadzicie o kosmetykach firmy PALMERS??? ktoras z Was uzywa? ja slyszlaam bardzo pozytywne opinie i zamierzam je wyprobowac, nie sa tak drogie jak mustela a podobno rownie skuteczne
 
Ja obecnie używam Perfecty - na rozstępy dla kobiet w ciąży.
Dziś zakupiłam w promocji Pharmaceris FOLIACTI. Następny będzie chyba Mustela .
Używam, ale od kilku osób słyszałam, że mimo iż nie używały nic specjalnego (np. moja Mama) nie miay ani jednego rozstepu. Z kolei koleżanka w pracy używała Musteli i innych drogich kosmetyków i pod koniec ciąży pojawiły się rozstępy.
 
To ja od wczoraj mam olej ze słodkich migdałów i po raz drugi stwierdzam, że super to jest. Pachnie lekko orzechowo i mimo, ze to olej, to się nawet ładnie wchłania. Obie się tym z Córencją smarujemy :-)
 
reklama
Do góry