reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki dla maluszka

A jeszcze co do ciuszkow... Mój synek urodził się za wcześnie i praktycznie wszystkie ciuszki były na niego za wielkie! Większość nam radziła, żebyśmy kupili tylko kilka sztuk 56, a resztę 62-68 i tak zrobiliśmy. Potem na szybko zamawiałam ze smyka 44 i 50, bo nie mieliśmy go w co ubrać 🤷😆
 
reklama
Ja ubranka to mam od 56 wzwyż. U mnie jest 38 tydzień i Mały waży 2900 więc myślę, że i te większe powinny być dobre. Mam chyba do 74 narazie to na troche starczy;)
 
Ja ubranka to mam od 56 wzwyż. U mnie jest 38 tydzień i Mały waży 2900 więc myślę, że i te większe powinny być dobre. Mam chyba do 74 narazie to na troche starczy;)
Moja sie urodzila 3100 w 56 to ponad miesiac byla ubierana. 74/80 ma teraz, a jest 10 miesiecy :) nie ma co kupowac na zapas, ja tak zrobilam i nie ubrałam niektorych wcale, bo sie pora roku zmienila ;D

Juz nie mowiqc, ze nakupilam bluzek, spodenek, a na poczatku najlepiej sprawdzaly sie pajace i body. Tak samo guziki z tylu, to juz na starcie odpadlo i nie kupuje takich do dzisiaj. Sama bedziesz musiala zobaczyc z czym Tobie i dziecku bedzie wygodniej przebierac itd.
 
Lepiej wyprać! Ja piorę wszystko co nowe - nawet nasze. Dla dziecka tym bardziej. Nie wiadomo kto to dotykał, gdzie leżało, czy nie ma na tym jakiejś chemii czy detergentów.
 
A kołderki i kocyki? Ja kupiłam specjalny płyn do dezynfekcji dla niemowląt tylko zastanawiam się czy to wystaczy
 
Ja wszystko będę prac a później prasować - kupiłam już proszek i płyn do płukania Lovela. Nie wyobrażam sobie inaczej - w magazynach gdzie te rzeczy leżą może być wszystko niestety 🙁
 
Do ubranek tez uwywam loveli. Podbno do poscieli starczy na pierwszy raz ten płyn. Pozniej bede ja prac sama, bo jest szyta ręcznie. U mnie i tak bedzie problem ze sterylnoscia, bo mamy koty w domu. Mam nadzieję, ze syn nie dostanie alergii
 
reklama
Do ubranek tez uwywam loveli. Podbno do poscieli starczy na pierwszy raz ten płyn. Pozniej bede ja prac sama, bo jest szyta ręcznie. U mnie i tak bedzie problem ze sterylnoscia, bo mamy koty w domu. Mam nadzieję, ze syn nie dostanie alergii
Ale nie możesz chować dziecka w super sterylnych warunkach. U nas jest pies. Córka nie raz "jadła" ze wspólnej miski z nim. Ile razy pies polizał jedzenie, które wspanialomyslnie postanowiła mu podsunac na widelcu. Niestety pies okazał się za wolny i ten sam widelec z tym samym kawałkiem kotleta wylądował w jej buzi. Od alergii czasami dziecka nie uchronisz.
 
Do góry