reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki dla maluszka

reklama
Sterylizator to dla mnie trochę wyrzucanie pieniędzy w błoto. Nawet jeśli będziesz karmić butelką, to umycie jej i przelanie wrzątkiem zajmuje chwilę. A z tym wyparzaniem i sterylizacja to bym tak nie przesadzała... Ja wyparzalam butelki do momentu, kiedy zobaczyłam jak synuś liże koła od wózka 🙄🤦 nic mu nie było...
Co do laktatora. Ja żałowałam że nie miałam po wyjściu ze szpitala. Mały nie umiał złapać piersi, a zrobił się nawał i musiałam w nocy robić zimne okłady. Możesz kupić taki najzwyklejszy, ręczny za ok 20-30 zł. Tak na wszelki wypadek.
 
A laktatory jakie polecacie? I czy w ogole warto kupić? Bo zdania na ten temat są bardzo podzielone. Tak samo zastanawiam się nad sterylizatorem
Ja mialam najtanszy z canpola reczny, bardzo sie przydal w szpitalu, ale tak serio to w kazdej chwili juz teraz mozna to kupic w aptece jak bedzie potrzeba.

Sterylizator nie potrzebny. Szybciej przelejesz wrzatkiem i to robic trzeba. Nawet jak dziecko lize podloge to co innego niz to co dzieje sie w butelce po mleku i slinie.
 
Dziewczyny dzięki za pomoc ;) Jesteście super ;) to moje pierwsze dziecko dlatego bym wszystkie rzeczy kupowala, ale nie chce popadać w paranoje i brac coś, co mi sie tak naprawdę nie przyda. A z takich przydatnych rzeczy co jeszcze polecacie?
 
Dziewczyny dzięki za pomoc ;) Jesteście super ;) to moje pierwsze dziecko dlatego bym wszystkie rzeczy kupowala, ale nie chce popadać w paranoje i brac coś, co mi sie tak naprawdę nie przyda. A z takich przydatnych rzeczy co jeszcze polecacie?
Ja akurat byłam że sterylizatora bardzo zadowolona. Miałam z Aventa taki do mikrofali. Tak samo podgrzewacz do butelek. Ale tego nie musisz kupować bo jak okaże się, że będzie cyc to te wszystkie gadżety pójdą w kąt. Smoczki to też będziesz musiała sprawdzić, który odpowiada dziecku. Tak samo jest z pieluchami. Dla mnie Dada to porażka. Lepsze Pampers a najlepsze Libero (kiedyś w Auchan były). Także myślę, że dopiero jak dziecko się urodzi to będziesz sprawdzać. A co do laktatora to te ręczne są o kant du... Ja żałuję, że za późno zainwestowałam w elektryczny. Miałam z Canpola i był ok.
 
Ciekawa jestem jak u nas bedzie z pieluszkami Pampers, bo wszystkie maluchy u mnie w rodzinie uczulenia po nich dostawały. Skoczków to mam juz z 6 różnych. Dziewczyny a jakie butelki u was lepiej sie sprawdzały? Ja kupiłam i szklane i plastikowe
 
A akcesoria dla dziecka? Jaką firme polecacie? Ja mam smoczki z canpola i nukka. Butelki tak samo
Ze skoczkami i butelkami to jest tak że każdemu dziecku inny spasuje, więc każda będzie coś innego zachwalać. Dobrze jest mieć 2 rodzaje na początku, dziecko samo zdecyduje. Niektóre w ogóle smoczków nie trawią, inne tylko jeden rodzaj a moje dzieci np każde tolerowały ;) mogę polecić butelkę z dr Brown przy kółkach, nam odrobinę pomogła.
 
Z takich rzeczy, które się najbardziej przydają to podgrzewacz - bo nawet jeśli będziesz karmić piersią, to przyda się później do słoiczków, deserów itp.
U nas hitem były (i są - a mały ma już prawie 2 lata) pieluszki bambusowe. Dzisiaj służą jako kocyk, bo kupiłam w sumie w trzech rozmiarach. Przydają się naprawdę do wszystkiego. Od zasłonięcia wózka od słońca, po przykrycie, zamiast ręcznika itp.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Butelki lovi najlepsze ! Nuk mega słaby.
Smoczki uzywamy z avent. Wszystko zależy od dziecka czy podpasuje mu smoczek :)
Z kosmetykow to uzywamy chusteczki z waterwipers - cena wysoka, opłaca sie przez internet kupować, jak dla mnie najlepsze na świecie.
Oliwka z dermy - mega jest
Do kąpieli mamy na zmiane z hippa i corine de farme. Oba sie sprawdzaja i nic sie ze skora nie dzieje :)
 
Do góry