reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki dla mamuś

słyszałam że nie należy stosować kremów z kwasami owocowymi i retinolem,a uwazać trzeba na aromaterapię,ponieważ niektóre składniki uczulają,najlepiej więc zasiegnąć gdzieś informacji! ja używam Matern,specjallistycznego kremu dla kobiet w ciąży na przebarwienia i rozstępy,ponadto używam oliwki relaksującej z nivea bo od niedawna mam przesuszoną skórę,a oliwka pomaga,ala najlepsza jest właśnie ta dla dzieci bo sie świetnie wchłania i jest bardzo bezpieczna!
 
reklama
a tak wogóle kiedy pojawiają się pierwsze rozstępy? pewnie u każdej mamusi inaczej,moze doświadczone mamy coś napiszą,bo ja na razie nie mam,używam matern ale w sumie to skad mam wiedzieć kiedy będę i czy wogóle będą?
 
ja sobie kupilam Farmacerin. To coś od Erisa, ale polskie i tanie. Zalozylam, że mam brzuszek rozciągnięty po 1szej ciąży, wiec na razie nie będę inwestować w kosmetyki. Moze w 6tym miesiącu zrujnuję się na coś lepszego. Chociaz kremik pasuje mi. Wlasciwie to jak poznać że krem jest dobry? :confused:

Co do pojawiania się rozstępow, to tu nie pomogę. Ale wiem że czasami jest niespodzianka po porodzie, mimo iż się myślalo, że udalo się ich uniknąć.... niestety
 
ja mam mustelle ale narazie nie stosuje regularnie, brzuch mam niewielki wiec poczekam jeszcze troche, chociaz sama nie wiem czy to trzeba regularnie przez cala ciaze stosowac czy wystarczy zaczac kolo 6mca
 
mi się wydaje ze warto wcześniej, żeby skora byla odpowiednio nawilżona, bo to nie chodzi o to żeby ją smarować gdy jest 'czas na rozstepy' - wtedy juz za późno, bo skóra może popękać

zadbajcie dziewczyny o to, bo potem będziecie sobie pluły w brodę - a smarować możecie się przeciez czy to rano, czy wieczorkiem, a nawet w ciągu dnia; mi np najwygodniej jest wieczorem, bo rano spieszę się do pracy. Jak się zrobią rozstępy nie ma powrotu - najwyżej zbledną, ale to ślady na całe życie.

Jak chcecie być laski po ciąży to wiecie ;-) trzeba tego pilnować
 
Ja używam balsamu nivea do skóry bardzo suchej.
W ciąży z maćkiem też go używałam i nie miałam ani pół rozstępu.
Mam nadzieję że i tym razem będzie podobnie.
 
reklama
Edyta, ja też mam nadzieję, że skoro w pierwszej mi się udalo, to teraz też jakoś będzie

ale podobno w 2giej i kolejnej ciąży brzuszek rośnie większy, więc smarowanko nas nie ominie ;-)

swoją drogą, nie wiem jak moj brzuch może być większy - poprzednio na końcówce był gigantyczny :szok: musze wkleic kiedys zdjęcie, to się przestraszycie, hihih
 
Do góry