reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki dla niemowląt i dzieci

Yokasta, ja ogolnie z weledy wszystkie kosmetyki lubie, dla doroslych tez. MOje tez maja z tego balsam do ciala, jest po prostu rewelacyjny! Dla babysow oczywiscie.
 
reklama
Ach, jeszcze mi sie przypomnialo, do mycia cialka od pierwszych dni jest tez plyn do kapieli z firmy Pharmaceris. Super, on jest wlasnie dla atopowej skory, moze cos dla Tomcia The Hague? do kupienia w PL.
 
Sencilla wybacz ale się nie znam. to się jakoś dodaje do wody? a te emo coś tam możecie dziewczyny nieco przybliżyć na czym to polega i co to jest i dlaczego się zdecydowalyscie na te środki? nie słyszałam jeszcze o tym. z góry dzięki

Tak jak napisała Sencilla, emolienty to kosmetyki, jakby mydełko i balsam w jednym. Wlewa się je do wody, do wanienki tak jak płyn do kąpieli i myje się maluszka. Nie stosuje się już dodatkowego żelu czy mydełka. A po kąpieli nie trzeba też już kremować, bo emolient przykleja się do skóry i ją nawilża. Ja tak po miesiącu zaczęła dodatkowo nawilżać skórę wmasowując balsam Weledy, ale tylko troszke....wcześniej tylko Balneum. I tak samo z szamponem, dopiero po miesiącu wprowadziłam, w cześniej spłukiwałam główkę emolientem.
 
ja dotad stosuje tylko i wylacznie balneum, a LIla ma juz prawie 4 miesiace. Przecie takie dziecko sie nie pobrudzi, nie łazi po piachu, co ono ma za brud na sobie? A jestem zdania, ze im mniej zapachowych srodkow i tego typu "agresorow", tym lepiej. Ona czupryne ma dosc bujna, ale i tak nie stosuje szamponu, tylko balneum. I pieknie jej wloski pachna :tak:
 
Ja sie na chusteczkach pampers zawiodlam ,niby napisane jest ze bez perfum i alkoholu a w skladzie jak byk jest alkohol.Zakupilam te z serii SENSITIVE i smierdza nawta .Stosjemy NATUSAN niemalze bezzapachowe ,delikatne dobrze oczyszczaja skore.

Do kapieli BALNEUM ,OILATUM jest specjalna seria soft dla noworodkow.Nie potrzeba juz dziecka niczym smarowac.

Na rozne problemy skorne polecam krem do kupienia w tutejszych aptekach czy drogeriach ATOPISCH ECZEEM .Szczegolnie dla dzieci z atopowa skora przy alergiach.

Do czyszczenia noska aspirator ale to tak w razie kataru.

Do smarowania na pupke BEPANTHEN BABY ZALF.Polecam rowniez kosmetyki z NIVEA :-) i EUCERIN do kupienia w aptekach.
 
nana krem na skore atopowa jest na recepte? jak sie okaze ze nie skaza to musze cos sama wykombinowac, bo huis arts w kulki leci :baffled:
 
reklama
Do góry