reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki dla noworodka

reklama
Rozwiązanie
U mojej corki hipp powodowal mega wysuszenie skory i zaczerwienienie.
Dodatkowo niby hipoalergiczny a ja nie moglam opanowac swojego alergicznego kataru. Zakupilam przed porodem wsztstko tej marki i poza kilkoma razami nigdy wiecej nie zastosowalam :/

Wybieralam czytajac bloga srokao ale rzeczywistosc zweryfikowala.
Kazde dziecko jest inne.

Ostatecznie z kosmetykow u noworodka ostal sie olejek arganowy do smarowania po kapieli i podczas masazu, plyn do kapieli oilan med emulsja. Zadnych szamponow.
I wlasciwie tak do dzisiaj /10m/.
Zgadzam się, każde dziecko inaczej może zareagować, dlatego trzeba obserwować. Moją córkę do tej pory uczulają pieluchy i chusteczki nawilżane Pampers czego nigdy bym nie podejrzewała
Obowiązkowo krem na odparzenia (u nas sprawdził się Sudocrem), płyn do kąpieli (u nas sprawdził się: hipp.pl/pielegnacja/produkty/produkty-do-kapieli/szampon-pielegnacyjny-hipp-babysanft), chusteczki nawilżane, szampon do włosów i krem do buzi...i właściwie...tyle...mi pediatra powtarzała, że im mniej kosmetykow, tym lepiej dla niemowlaczka :)
 
reklama
Podstawą naszej pielęgnacji są emolienty, skóra mojego dziecka jest bardzo wymagająca. Musimy bardzo rozważnie wybierać kosmetyki do pielęgnacji. Ostatnio kupiłam balsam Atoderm Intensive baume i muszę przyznać, że to bardzo dobry produkt, świetnie nawilża, łagodzi podrażnienia, skóra przestaje swędzieć.
 
My stosujemy La Roche Posay Lipikar AP+M ( balsam i syndet) są to kosmetyki polecane przez lekarzy przy azs i nam się sprawdzają, cena dość wysoka, ale są wydajne. Dodatkowo przy odparzeniach maść pośladkowa z ziajki (a przechodziliśmy już przez różne specyfiki) i do codziennej pielęgnacji i delikatnej dezynfekcji płyn AquaTouch Baby ( jest świetny do rączek, pupy, zabija bakterie).
 
Do góry