reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki dla noworodka

reklama
Rozwiązanie
U mojej corki hipp powodowal mega wysuszenie skory i zaczerwienienie.
Dodatkowo niby hipoalergiczny a ja nie moglam opanowac swojego alergicznego kataru. Zakupilam przed porodem wsztstko tej marki i poza kilkoma razami nigdy wiecej nie zastosowalam :/

Wybieralam czytajac bloga srokao ale rzeczywistosc zweryfikowala.
Kazde dziecko jest inne.

Ostatecznie z kosmetykow u noworodka ostal sie olejek arganowy do smarowania po kapieli i podczas masazu, plyn do kapieli oilan med emulsja. Zadnych szamponow.
I wlasciwie tak do dzisiaj /10m/.
Zgadzam się, każde dziecko inaczej może zareagować, dlatego trzeba obserwować. Moją córkę do tej pory uczulają pieluchy i chusteczki nawilżane Pampers czego nigdy bym nie podejrzewała
Emolium balsam i płyn do kąpieli. Krem na buźkę na spacer polecam Nivea na każdą pogodę. I to tyle, cała reszta jest wg mnie zbędna. Jak coś tańszego, to wystarczy że będziesz patrzała co jest napisane na opakowaniu- ja nawet dla starszych dzieci używam kosmetyków dla dzieci od 1dnia życia.
 
Polecam blog srokao. Tam dziewczyna fajnie opisuje wszystkie kosmetyki i porównuje składy. Odpada Johnson, Nivea i Bambino. Najlepsze chyba są Hipp i te z Rossmanna.
 
U nas do kąpieli sprawdza się HiPP od początku, balsam z Musteli aczkolwiek jeśli płyn do kąpieli zawiera olejki to nie trzeba tego malucha smarować później (chyba że pojawia się jakieś problemy skórne). Na odparzenia polecam linomag zielony, sudocrem lub bephanten. Położna na szkołę rodzenia mówiła żeby nie smarować ciągle (szczególnie pupy) bo skóra też musi oddychać.
 
Babydream do kąpieli były super, ale ostatnio zmienili skład i już są detergenty. Polecam więc HiPP. W emolienty warto wchodzić dopiero kiedy są problemy ze skórą.
Do przewijania linomag
W razie odparzenia bepanthen
Tyle używałam.
Na mróz krem który nie zawiera wody, bo jest tylko gorzej.
Również polecam blog srokao.
 
reklama
My używaliśmy mustela do kąpieli i mleczko do ciała, czasami dawałam do wody olej kokosowy to już smarowanie odpadalo. Do główki szampon w piance z musteli a do pupci tylko w razie odparzenia bepanthen.
Z czasem zobaczysz jaka skórę ma dziecko, czy będą potrzebne emolienty itd.
 
reklama
Położna mówiła że tylko i wyłącznie kąpiel w szarym mydle. Żadnych innych oliwek, balsamów itd nie stosować. I mała 7 miesięcy nigdy żadnych uczuleń, krostek nic.
 
Do góry