reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki dla noworodka

reklama
Rozwiązanie
U mojej corki hipp powodowal mega wysuszenie skory i zaczerwienienie.
Dodatkowo niby hipoalergiczny a ja nie moglam opanowac swojego alergicznego kataru. Zakupilam przed porodem wsztstko tej marki i poza kilkoma razami nigdy wiecej nie zastosowalam :/

Wybieralam czytajac bloga srokao ale rzeczywistosc zweryfikowala.
Kazde dziecko jest inne.

Ostatecznie z kosmetykow u noworodka ostal sie olejek arganowy do smarowania po kapieli i podczas masazu, plyn do kapieli oilan med emulsja. Zadnych szamponow.
I wlasciwie tak do dzisiaj /10m/.
Zgadzam się, każde dziecko inaczej może zareagować, dlatego trzeba obserwować. Moją córkę do tej pory uczulają pieluchy i chusteczki nawilżane Pampers czego nigdy bym nie podejrzewała
reklama
U nas do kąpieli sprawdza się HiPP od początku, balsam z Musteli aczkolwiek jeśli płyn do kąpieli zawiera olejki to nie trzeba tego malucha smarować później (chyba że pojawia się jakieś problemy skórne). Na odparzenia polecam linomag zielony, sudocrem lub bephanten. Położna na szkołę rodzenia mówiła żeby nie smarować ciągle (szczególnie pupy) bo skóra też musi oddychać.
U mojej corki hipp powodowal mega wysuszenie skory i zaczerwienienie.
Dodatkowo niby hipoalergiczny a ja nie moglam opanowac swojego alergicznego kataru. Zakupilam przed porodem wsztstko tej marki i poza kilkoma razami nigdy wiecej nie zastosowalam :/

Wybieralam czytajac bloga srokao ale rzeczywistosc zweryfikowala.
Kazde dziecko jest inne.

Ostatecznie z kosmetykow u noworodka ostal sie olejek arganowy do smarowania po kapieli i podczas masazu, plyn do kapieli oilan med emulsja. Zadnych szamponow.
I wlasciwie tak do dzisiaj /10m/.
 
Ostatnia edycja:
U mojej corki hipp powodowal mega wysuszenie skory i zaczerwienienie.
Dodatkowo niby hipoalergiczny a ja nie moglam opanowac swojego alergicznego kataru. Zakupilam przed porodem wsztstko tej marki i poza kilkoma razami nigdy wiecej nie zastosowalam :/

Wybieralam czytajac bloga srokao ale rzeczywistosc zweryfikowala.
Kazde dziecko jest inne.

Ostatecznie z kosmetykow u noworodka ostal sie olejek arganowy do smarowania po kapieli i podczas masazu, plyn do kapieli oilan med emulsja. Zadnych szamponow.
I wlasciwie tak do dzisiaj /10m/.
Zgadzam się, każde dziecko inaczej może zareagować, dlatego trzeba obserwować. Moją córkę do tej pory uczulają pieluchy i chusteczki nawilżane Pampers czego nigdy bym nie podejrzewała
 
Rozwiązanie
Ja najpierw kąpałam w krochmalu, przez pierwszy miesiąc. Później kupiłam z Nivea, od pierwszych dni życia. Ale mam super dziecko, nic go nie uczuliło ani się nie odparzył, wszystkie kosmetyki toleruje.
 
reklama
My mielismy zalecenie od pediatry, żeby stosowac kosmetyki emolientowe... a zamawialam z Notino, bo tam dosc spory wybór i ceny nie są jakies kosmiczne
 
Do góry