reklama

kosmetyki dla noworodka

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2010' rozpoczęty przez kalwa, 5 Maj 2010.

1. kalwa

kalwa Fanka BB :)

hej dziewczynki,
    szukałam tematu ale znaleźć nie mogę :(
    najwyższy czas na zakup kosmetyków a ja nie wiem na co się zdecydować :(
    zastanawiam się nad zakupem kosmetyków bambino lub z serii linomagu z ziołoleku
    może macie jakieś doświadzenia, możecie coś podpowiedzieć, wskazać konkretne zestawy co faktycznie jest potrzebne. tyle jest wszystkiego, że nie mogę ogarnąć co własciwie kupić żeby spełniało prawidłowo swoją funkcję.
    pozdrawiam i dziękuję za pomoc
    kalwa

2. cobra18

cobra18 Gość

ja sie wypowiem,choc nie mam doswiadcezenia.zakupilam mydelko,oliwke bambino, nie wiem co z szamponem...
    do tego zasypke i krem do pupy linomagu. nie wiem czy dobrze,czy zle,ale kiedys byly tylko takie,a mama mnie i brata jakos wychowala:)

3. reklama
  4. kalwa

kalwa Fanka BB :)

no własnie kiedyś tylko bambino było i mamy dały radę :)
    ale może ktoś jeszcze podpowie
    torbę trzeba pakować :)
    pzdr.
    kalwa

5. scorpioniczkaa

scorpioniczkaa Fanka BB :)

Ja dla starszej córki miałam mydełko z bambino do mycia, po kapieli smarowałam ją delikatnie oliwką z bambino.
    Pupę smarowałam sudocremem, ale po nim strasznie miała czerwoną, więc kupiłam zasypkę z nivea (ale generalnie niezastąpiona przy odparzeniach czy zaczerwienionej pupie jest zwykła mąka ziemniaczana).
    I w zasadzie to wszystko.
    Na wyjścia na powietrze, warto kupić krem z wysokim filtrem, żeby smarować odkryte części ciała.

Do mycia główki nie kupowałam szamponu, tylko myłam mydełkiem, ale należy pamiętać o dokładnym spłukiwaniu włosków, zeby nie powstała ciemieniucha.

6. Anik79

Anik79 Fanka BB :)

dokładnie robiłam tak samo:-) teraz też zakupiłam mydełko, sudokrem i oliwkę i to na początek wystarczy.

7. eagle

eagle Fanka BB :)

ja na początek mam kupione z kosmetyków oilatum do kąpieli, na później mydełko i oliwkę z Nivea, krem na słońce, sudocrem i bepanthen
    generalnie na początek im mniej tym lepiej;-):-)

8. kaj

kaj Fanka BB :)

9. kajdusia

kajdusia Fanka BB :)

10. reklama
  11. cobra18

cobra18 Gość

czyli mozna myc wlosy mydelkiem?? zadaje glupie pytania bo sie nie znam:(

12. koriander

koriander Fanka BB :)

co do mydelka to tu polozne odradzaja uzywanie przez pierwsze miesiace bo najbardziej wysusza skore, raczej na glowke bym nie stosowala. Zwlaszcza jak pojawi sie ciemieniucha.

z tego co jeszcze nie bylo wymieniane: polozna radzila, ze wzgledu ze to lato, zel po ukaszeniach komarow dla dzieci
    I krem z faktorem najlepiej 50

Poleć forum