reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kosmetyki dla noworodka

reklama
Ja kupiłam oliwke Nivea,bo ja juz kiedys przy pierwszym dziecku uzywałam,nie jest zbyt tłusta jak bambino własnie, mydełko Nivea i mydełko J&J lawendowe i to na poczatek tyle, ale dokupiłam rowniez szampon rumiankowy Nivea. Mam zamiar jeszcze kupic krem z filtrem 50 na wyjscia na spacerki,ale to juz jak mały sie urodzi.
Na pepuszek kupie gotowe gaziki nasaczone spirytusem i aspirator do noska Frida i koniec chyba juz. Aaaa krem do pupci nie kupywałam,bo w pudełku ze szpitala bedzie próbka,która starcza naprawde na długo wbrew pozorom,ze jest malutka,ale baardzo wydajna.
 
ja miałam te gotowe gaziki ze spirytusem przy piotrku i nie przydały się, leciałam po normalny spirytus...
 
ja także nie polecam tych gotowych gazików, przy córci sprawdził się rozcieńczany spirytus a "kikutek" odpadł po 7-8 dniach
 
Hej dziewczyny,

Nie jestem z tego działu ale rodziłam w luty.
Zobaczyła temat na ostatnio dodanych poistach to podziele sie swoja wiedzą i jakims doswiadczeniem ;)

Jesli chodzi o kompiele polecam balneum intensiv płyn do mycia ciała do skury suchej i bardzo suchej. Kosztuje około 35 zł ale ma dozownik i jest bardzo wydajny. Myje nim córcie codziennie od 2,5 miesiaca i mam jeszcze około 1/3 opakowania. Myje nim i ciałko i główkę. Po uz nie trzeba zadnej oliwki ani innych natłuszczaczy. Do pupy uzywam 2 razy dziennie troszeczke bepantenu lub sudokremu ( próbki z pudełek ze szpitala służą mi nadal). Raz po kompieli drugi raz rano po spanku ( moja córka śpi w nocy około 9 godzin). Nie ma potrzeby wiecej bo sie skura uodparnia ( rada mojej połoznej). Pupa przy dokładnym myciu po zmianie pieluszki sie nie odpaza. Na buziaka przy wyjsciu na dwór stosujem krem z firmy flosik na kazda pogodę.
Jak córa dostałą uczulenia na pieluszki z tesco po kompieli opłukałam ja 2 razy krochmalem i wszystko zeszło.
Do pempucha polecam pioktaninę spirytusową. Polać pempiuszek kilkoma kropelkami przyłożyć gazik zeby wciągneło nadmiar. Bardzo ładnie sie goi i szybciutko.
 
Ja półki co kupię jedynie płyn do kąpieli z oliwką lub innym dodatkiem i krem z filtrem na wyjścia. Sudocrem kupię dopiero jak zajdzie taka potrzeba z tego co słyszałam w szpitalu nie należy nim codziennie smarować dziecku pupy jak to często robią mamy profilaktycznie. Co do spirytusu to się zastanawiam czy smarować w szpitalu powiedzieli że kikutek odpadnie sam bez znaczenia czy będziemy smarować czy nie, należy jedynie dbać o jego czystość i by pozostawał suchy. Też w którymś z programów telewizyjnych słyszałam, iż naukowcy udowodnili że smarowanie spirytusem nie wpływa na szybkość odpadnięcia kikutka, ale nasze mamy nam smarowały i źle na tym nie wyszłyśmy :-)
 
reklama
Nie lubie myć mydłem takie póżniej farfocle pływają w wodzie i się przyklejaja do ciałka a do włosów to juz wogóle są póżniej sztywne.
Ja zakupiłam wczoraj żel do mycia ciała i główki nivea i balsam po kąpieli nie jest taki tłusty jak oliwka i dobrze się wchłania mam też już sudokrem moim zdaniem jest najlepszy a jak pupa się bardziej zaczerwieni i jest z tym kłopot polecam tormentiol a i zakupiłam tez chusteczki mokre tez nivea musze jeszcze dokupić jakiś kremik z filtrem i wsio na początek:tak:
 
Do góry