reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kosmetyki dla noworodka

Anecznik wlasnie tez slzalam ze zadn spirytus do pepuszka nie jest niezbedny
podobno ma byc czysciutko i sucho
przynajmniej tutaj tak ucza

Ewelinka wlasnie slyszalam ze kosmetyki Nivea Baby sa bardzo dobre w PL
ja chyba kupie penatena albo Hippa bo niestety Nivea Baby tu nie ma
tez mysle o plynie do kapieli z oliwka i kremie na buzke no i koniecznie krem przeciwsloneczny +50
a na pupe na wszelki wypadek bepanten

a pupcie bedziecie myc myjkami z woda czy nawilzonymi chusteczkami?
tutaj maja fiola zeby dziecku jak najmniej chemii podawac w pierwszym roku zycia i radza myc pupe sama woda
nawet sa polozne ktore radza kapac dziecko max raz w tygodniu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
a pupcie bedziecie myc myjkami z woda czy nawilzonymi chusteczkami?
tutaj maja fiola zeby dziecku jak najmniej chemii podawac w pierwszym roku zycia i radza myc pupe sama woda
nawet sa polozne ktore radza kapac dziecko max raz w tygodniu.
ja te chusteczki nawilzane tylko podczas wyjsc bede stosowac, w domu po prostu przemywanie, im mniej chemii tym lepiej
 
Mam narzie oliwkę, puder i płyn J&J, ale wczoraj od koleżanki dowiedziałam się że jej córka miała na nie uczulenie i kilka szkrabów od znajomych też:-(Najwyżej zużyję je dla siebie a bobasowi zakupię inne:-)
 
Mam narzie oliwkę, puder i płyn J&J, ale wczoraj od koleżanki dowiedziałam się że jej córka miała na nie uczulenie i kilka szkrabów od znajomych też:-(Najwyżej zużyję je dla siebie a bobasowi zakupię inne:-)

też słyszałam od kilku osób, że kosmetyki J&J często uczulają
 
To ja na razie też stanęłam w miejscu z kosmetykami mam: krem z filtrem Nivea, HIPP taki mały zestawik: oliwka i szampon, pieluszki Pampers 1 no i chusteczki i patyczki do uszu albo pępka:p A jeeeeeszcze tyle potrzeba:(:( Ale zamówię chyba na www.dozp.pl, bo rzeczywiście mają tam fajne cenki:)
 
To ja na razie też stanęłam w miejscu z kosmetykami mam: krem z filtrem Nivea, HIPP taki mały zestawik: oliwka i szampon, pieluszki Pampers 1 no i chusteczki i patyczki do uszu albo pępka:p A jeeeeeszcze tyle potrzeba:(:( Ale zamówię chyba na www.dozp.pl, bo rzeczywiście mają tam fajne cenki:)
kochana z tej stronki to raczej nie zamówisz :) faktycznie mają taniej ale kosmetyki drożej. wczoraj przepłaciłam za wkładki laktacyjne...
 
ja kupiłam Oilatum do kąpieli, mydełko i oliwke Babmino (na szkole rodzenia twierdzą, że najlepiej mieć kosmetyki z jednej serii, bo jak by uczulało to wiadomo co)

na pępek kupiłam Octenisept (też polecane ze szkoły rodzenia)

tylko nie wiem jaki krem z filrem na buźkę?
 
Mam narzie oliwkę, puder i płyn J&J, ale wczoraj od koleżanki dowiedziałam się że jej córka miała na nie uczulenie i kilka szkrabów od znajomych też:-(Najwyżej zużyję je dla siebie a bobasowi zakupię inne:-)

ja tez slyszalam za J&J uczula i ze nie poleca sie stosowac tej marki u niemowlat.
Ja sama uzywam oliwki J&J i nic sie nie dzieje.
Pamietam czasy kiedy moja siostra byla malutka i puder J&J mama kupowala w Pewexie i wtedy on tak pieknie pachnial ;)
 
Dziewczyny, a co do pupki polecacie? Ja na razie z kosmetyków kupiłam mydełko Bambino, oliwkę Nivea i patyczki do uszu :) Zastanawiam się, czy sudokrem wystarczy, czy trzeba jeszcze mieć jakąś zasypkę?
 
reklama
Potwierdzam, że Johnson niestety może uczulać. Ja uwielbiałam oliwki w żelu Nivea, do kąpieli też używałam mydełka Nivea tylko w płynie - jest super! Pudru w ogóle nie używałam. W szpitali poradzili mi smarować w pierwszych miesiącach pupę Linomagiem - polecam.
Chusteczki też najlepiej sensitive, bo delikatniejsze i zazwyczaj bardziej wilgotne.
Szampon kupiłam dopiero jak mały miał więcej włosków, tak to myliśmy mydełkiem. Dobrze jest czesać szczotką po kąpieli główkę, a potem posmarować oliwką, można w ten sposób uniknąć ciemieniuchy (u nas nie było).
No i życzę wam, żeby wasze dzieci nie mały AZS, bo wtedy to obowiązuje całkiem inny zestaw kosmetyków. Nas na szczęście ominęło.
Z pępkiem to mieliśmy niezłą jazdę, bo oddali nam dziecko ze szpitala z doczepionym plastikiem, który na szczęście szybko odpadł. Rozcieńczony spirytus + gaziki jałowe, unikać moczenia podczas kąpieli i i jakoś da radę.
Krem z filtrem organicznym miałam na lato, ale nie używałam, bo i tak dziecka nie wystawia się na ostre słońce, więc w końcu się przeterminował.
 
Do góry