reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kosmetyki dla noworodka

tu w De panuje przeswiadczenie ze im mniej tym lepiej
niektore polozne radza kapac dziecko w wodzie z dodatkiem oliwy z oliwek:rofl2:

zero kremow, na pupcie tylko woda, nic profilaktycznie na odparzenia itd
nie wiem co o tym myslec bo z drugiej strony nawet nie ma proszku przeznaczonego specjalnie dla dzieci
wiec z jednej strony zero chemii a z drugiej caly komplet

zeby nie zwariowac kupilam kilka kosmetykow penatena dla noworodkow, bez perfumow i konserwantow
 
reklama
Z tego co ja słyszałam, bo żona mojego kuzyna rodziła w Niemczech. To tam się zabrania nawet kąpania dziecka na początku, no może tylko raz w tygodniu... Tym to byłam zszokowana. Kiedy 3-miesięczne dziecko jest kąpane raz w tygodniu...
 
zdec ja sobie tego tez nie wyobrazam, przeciez dziecko poci sie jak kazdy, poza tym wszedzie podkresla sie role rytmu dnia i uspakajajace dzialanie kapieli
nasze maluchy czekaja upaly i wydaje mi sie ze lepiej kapac niz walczyc z potowkami
 
Zgadzam sie z Wami. Ja tam zamierzam kąpać malucha, pewnie nie będę robić tego codziennie ale nie ma takiej możliwości żebym z pierwszą kąpielą czekałą trzy miesiące.
 
ja także zamierzam kąpać codziennie, wprowadza to niezmienny rytuał dla dziecka kąpiel jedzenie i spanie, przerabiałam to z córcią zawsze o stałej porze i nie miałam nigdy problemów z zasypianiem, tym bardziej że będzie lato i wiadomo że jak ciepło to i taki maluszek się poci
 
Ja mojego synka kąpałam codziennie i córkę też będę, ważne żeby tak to robić żeby dla malucha to było przyjemne a nie stresujące doświadczenie. W szpitalach w Uk dziecka nie kąpią po porodzie chyba że na życzenie mamy spróbuje wg ich wytycznych bo to niby zdrowe dla dziecka
 
dziewczyny kupowalyscie jakis krem z filtrem? Chcialam kupic ale te co znalazlam, czyli np nivea sa od 6 miesiaca. Znalazlam tez Avene od 1 miesiaca ale malenka tubka kosztowala 70 zl - to troszke duzo. Dzis czytalam artykul na temat kremow i bylo napisane ze dla takich malenst dopiero co urodzonych nie ma kremow z wysokimi filtrami.
Dajcie znac - moze wy cos jednak znalazlyscie
 
reklama
dziewczyny kupowalyscie jakis krem z filtrem? Chcialam kupic ale te co znalazlam, czyli np nivea sa od 6 miesiaca. Znalazlam tez Avene od 1 miesiaca ale malenka tubka kosztowala 70 zl - to troszke duzo. Dzis czytalam artykul na temat kremow i bylo napisane ze dla takich malenst dopiero co urodzonych nie ma kremow z wysokimi filtrami.
Dajcie znac - moze wy cos jednak znalazlyscie

Krem Nivea Ochronny na słońce z filtrem 30 jest od pierwszych dni życia, bo aż mnie wystraszyłaś i poszłam sprawdzić:)
 
Do góry