reklama

KOSMETYKI DLANIEMOWLAKA - CO POLECACIE!!(ciemieniuszka, rumień, suchość skóry)

Temat na forum 'Pielęgnacja' rozpoczęty przez Mamami, 27 Kwiecień 2010.

1. Mamami

Mamami Początkująca w BB

HEJ! Jestem mamą 3 miesięcznej Michalinki. Córcia ma bardzo delikatną skórkę więc jesteśmy na razie na etapie prób i błędów z kosmetykami. Co polecacie do pielęgnacji bardzo delikatnej skóry maluszka, jaki krem na zaczerwienioną pupkę i ciemieniuszkę???

2. Mamami

Mamami Początkująca w BB

HEJ! Jestem mamą 3 miesięcznej Michalinki. Córcia ma bardzo delikatną skórkę więc jesteśmy na razie na etapie prób i błędów z kosmetykami. Co polecacie do pielęgnacji bardzo delikatnej skóry maluszka, jaki krem na zaczerwienioną pupkę i ciemieniuszkę???

3. reklama
  4. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

na pupę polecam najzwyklejszą maść linomag...stosowana od lat, sprawdzona, tania...do kąpieli dla dziecka z delikatną i suchą skórą polecam Oilatum....i wtedy nie trzeba dodatkowo żadnych kremów czy oliwek na ciało....co do ciemieniuchy...u nas wystarczyło smarowanie grubą warstwą oliwki 15 minut przed kąpielą,a później wyczesywanie;)

5. polskadzieci

polskadzieci Początkująca w BB

Witajcie
    Do pupy
    normalnie Linomag MAŚĆ, Alantan MAŚĆ
    na zaczerwienienia Bephanten (jakoś tak się pisze) i przemywałam szałwią

Do kąpieli
    na początku Parafina Ciekła
    póżniej Płyn Ziajka natłuszczająca
    teraz Płyn z oliwka Skarb Matki - rewelacja
    jak mała coś miała nie tak ze skórą to czasem oliatum ale od kiedy używamy skarbu matki nic się nie dzieje

podczas trądziku niemowlęcego kąpałam kilka razy w nadmanganianie
    na trądzik niemowlęcy do buzi - taka biała papka z cynkiem - tenna hermal czy jakoś tak się to nazywało - dobre na trądzik i na potówki

do buzi na dwór krem Bambino lub ochronny ze Skarbu Matki.

po kąpieli niczym nie nacieram
    i na co dzień jak nie idę na dwór buzi też nie nacieram i jest wszystko ok:)
    a jak coś mi się z buzią nie podobało używałam Alantan w kremie

raczej mało kosmetyczne jesteśmy :)
    pozdrawiam

6. dmuchawiec

dmuchawiec lipcóweczka'09,

Witaj!

Na ciemieniuchę- jesli nie pomaga tradycyjny sposób z oliwką (u nas oliwka pogarszała sprawę)- polecam olejuszkę ze Skarbu Matki i mycie główki szamponem Emolium- jest rewelacyjny! Unas po tym szamponie zeszla ciemienucha, a była straszna!!!

Do kapieli tez polecam emulsję Emolium. Zresztą Oilatum, Oillan, Emolium to jest wszystko to samo. Róznią się głównie ceną:tak:

Do pupy- jesli jest odparzona - nie wolno jej myc mokrymi chusteczkami wtedy!!!! Woda, mydło, dobrze wypłukac, osuszyć i niech maluch tak poleży z gołą pupką conajmniej 5 minut. Po tym czasie smaruję Sudocremem,odczekuje poł minuty i dopiero zakłada mpieluszkę.

Przy odparzeniach wazne jest , zeby sie zdecydowac na jeden specyfik. Albo natłuszczający: Linomag, Tormentiol itp, albo wysuszający : Sudocrem, Alantan, skrobia ziemniaczana. I ten specyfik stosowac do całkowitego wyleczenia skóry.

7. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

Oilan jest po 6-stym miesiącu,a Oilatum od urodzenia...:)

8. dmuchawiec

dmuchawiec lipcóweczka'09,

Emolium po 3 miesiącu:-D

Czyms się jednak różnia prócz ceny:tak:

Ostatnia edycja: 28 Kwiecień 2010
  9. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Z tym oliatum i oilan jak poczytacie to w składzie nie ma żadnej różnicy. ja stosowalam oilan od początku bo jest po prostu połowę tańszy.

10. reklama
  11. Mamami

Mamami Początkująca w BB

12. Dzidzior

Dzidzior Zaciekawiona BB

Na czerwoną pupcię możesz spróbowac również pudru dla dzieci,u nas sie sprawdził,nie smarowaliśmy żadnym kremem.A co do pozostałych kosmetyków to takze eksperymentuje. Mam balsam z Nivea,oliwkę z Johnsona.

Poleć forum