reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KOSMETYKI DLANIEMOWLAKA - CO POLECACIE!!(ciemieniuszka, rumień, suchość skóry)

Dołączył(a)
22 Kwiecień 2010
Postów
8
HEJ! Jestem mamą 3 miesięcznej Michalinki. Córcia ma bardzo delikatną skórkę więc jesteśmy na razie na etapie prób i błędów z kosmetykami. Co polecacie do pielęgnacji bardzo delikatnej skóry maluszka, jaki krem na zaczerwienioną pupkę i ciemieniuszkę???
 
reklama
HEJ! Jestem mamą 3 miesięcznej Michalinki. Córcia ma bardzo delikatną skórkę więc jesteśmy na razie na etapie prób i błędów z kosmetykami. Co polecacie do pielęgnacji bardzo delikatnej skóry maluszka, jaki krem na zaczerwienioną pupkę i ciemieniuszkę???
 
na pupę polecam najzwyklejszą maść linomag...stosowana od lat, sprawdzona, tania...do kąpieli dla dziecka z delikatną i suchą skórą polecam Oilatum....i wtedy nie trzeba dodatkowo żadnych kremów czy oliwek na ciało....co do ciemieniuchy...u nas wystarczyło smarowanie grubą warstwą oliwki 15 minut przed kąpielą,a później wyczesywanie;)
 
Witajcie
Do pupy
normalnie Linomag MAŚĆ, Alantan MAŚĆ
na zaczerwienienia Bephanten (jakoś tak się pisze) i przemywałam szałwią

Do kąpieli
na początku Parafina Ciekła
póżniej Płyn Ziajka natłuszczająca
teraz Płyn z oliwka Skarb Matki - rewelacja
jak mała coś miała nie tak ze skórą to czasem oliatum ale od kiedy używamy skarbu matki nic się nie dzieje

podczas trądziku niemowlęcego kąpałam kilka razy w nadmanganianie
na trądzik niemowlęcy do buzi - taka biała papka z cynkiem - tenna hermal czy jakoś tak się to nazywało - dobre na trądzik i na potówki

do buzi na dwór krem Bambino lub ochronny ze Skarbu Matki.

po kąpieli niczym nie nacieram
i na co dzień jak nie idę na dwór buzi też nie nacieram i jest wszystko ok:)
a jak coś mi się z buzią nie podobało używałam Alantan w kremie


raczej mało kosmetyczne jesteśmy :)
pozdrawiam
 
Witaj!

Na ciemieniuchę- jesli nie pomaga tradycyjny sposób z oliwką (u nas oliwka pogarszała sprawę)- polecam olejuszkę ze Skarbu Matki i mycie główki szamponem Emolium- jest rewelacyjny! Unas po tym szamponie zeszla ciemienucha, a była straszna!!!

Do kapieli tez polecam emulsję Emolium. Zresztą Oilatum, Oillan, Emolium to jest wszystko to samo. Róznią się głównie ceną:tak:

Do pupy- jesli jest odparzona - nie wolno jej myc mokrymi chusteczkami wtedy!!!! Woda, mydło, dobrze wypłukac, osuszyć i niech maluch tak poleży z gołą pupką conajmniej 5 minut. Po tym czasie smaruję Sudocremem,odczekuje poł minuty i dopiero zakłada mpieluszkę.

Przy odparzeniach wazne jest , zeby sie zdecydowac na jeden specyfik. Albo natłuszczający: Linomag, Tormentiol itp, albo wysuszający : Sudocrem, Alantan, skrobia ziemniaczana. I ten specyfik stosowac do całkowitego wyleczenia skóry.
 
reklama
Na czerwoną pupcię możesz spróbowac również pudru dla dzieci,u nas sie sprawdził,nie smarowaliśmy żadnym kremem.A co do pozostałych kosmetyków to takze eksperymentuje. Mam balsam z Nivea,oliwkę z Johnsona.
 
Do góry