reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kosmetyki do pielęgnacji skóry dziecka na co dzień

S_jak_Sara

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Listopad 2014
Postów
26
Stosujecie jakieś środki czy kosmetyki do pielęgnacji skóry dzieci na co dzień? Zastanawiam się czy nie warto jednak zacząć jak zrobiło się tak chłodno i wilgotno.
 
reklama
Warto, nie tylko podczas jesieni\zimy, jeśli dziecko ma suchą skórę.
Szczególnie przed wyjściem na dwór warto zadbać o krem na każdą pogodę, bądź jakiś tłusty krem przeznaczony dla niemowląt\małych dzieci i smarować nim malucha przed wyjściem (głównie odkryte miejsca, jak buźka warto nasmarować).
 
Ja jestem mamą 3 dzieci, w tym 2 ma skórę bardo suchą, wrażliwą ( jeden syn ma AZS) i nie wyobrażam sobie wyjścia z domu bez odpowiedniego zadbania o skórę dzieci :
Obecnie używam Ochronnego kremu specjalnego z Dermedic baby ( krem posiada filtr mineralny SPF 15) - krem ten szczerze polecam :)
 
Tez wydaje mi sie ze najlepiej zainwestowac w cos z filtrem, teraz akurat zbliza sie lato i slonce bedzie pewnie konkretnie dawac, ale nawet jesienie czy zima promienie dochodza do naszej skory, warto o tym pamietac :)
 
Jeśli chodzi o codzienna pielęgnację, my stosujemy emulsję do ciała La Roche-Posay Lipikar Lait. Dobrze nawilża i chroni przed wysuszeniem. Ma hipoalergiczną formułę dlatego można spokojnie stosować dla maluszka już od trzeciego miesiąca życia.
 
Nie licząc kremów z filtrem na wyjścia (tłuste na zimę, lżejsze na lato) nie ma potrzeby stosowania żadnych kremów i balsamów do ciała, bo dziecko ma naturalnie wysoki poziom natłuszczenia i nawilżenia skóry. Wyjątkiem jest skóra atopowa (sucha, swędząca, łuszcząca się). Jeżeli nie ma AZS to nie ma potrzeby też natłuszczania w kąpieli.
 
A my wciąż wierni serii Elodermu emulsja do kąpieli jest świetna doskonale nawilża, a do mycia stosujemy żel tej samej firmy świetny zestaw polecam szczególnie jeśli maluszki maja wrażliwą skórę.
 
reklama
Ja już u dwójki dzieci uzywam kosmetykow atoperal i do mycia i potem do nawilżania, jedno dziecko ma azs wiec kosmetyki mogą być stosowane nawet do najbardziej wrażliwej u suchej skory u maluchów, wiec powinno sprawdzić się u każdego malucha
 
Do góry