reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kosmetyki ekologiczne

reklama
Ja z kolei jestem ogromną fanką ekologicznych, ziołowych kosmetyków Motherlove, marka jest w końcu dostępna na rynku polskich. Cenie ich przede wszystkim za skład, są wolne od wszechobecnych parabenów, syntetycznych składników, aromatów oraz lanoliny, a przede wszystkim są naprawdę skuteczne. Moim ulubionym produktem jest regenerujący spray, który jest kosmetykiem uniwersalnym, świetnym na gojenie ran w okresie połogu, jak również do dezynfekcji zwykłych ran u dzieci, ponieważ nie szczypie:)
 
Ja z kolei jestem ogromną fanką ekologicznych, ziołowych kosmetyków Motherlove, marka jest w końcu dostępna na rynku polskich. Cenie ich przede wszystkim za skład, są wolne od wszechobecnych parabenów, syntetycznych składników, aromatów oraz lanoliny, a przede wszystkim są naprawdę skuteczne. Moim ulubionym produktem jest regenerujący spray, który jest kosmetykiem uniwersalnym, świetnym na gojenie ran w okresie połogu, jak również do dezynfekcji zwykłych ran u dzieci, ponieważ nie szczypie:)
my mamy głównie octanisept ale motherlove spray regenerujący właśnie od czasu porodu tez pojawił się u nas w domu, tak jak piszesz właśnie nie szczypie i ma fajny skład :)
 
hmmmmm... no cóż, może już niech już nie będą one aż tak naturalne, ale jednak lepiej jednak patrzeć na to by było lepsze i delikatniejsze niż tanie i szkodliwe.
 
Z takich całkowicie naturalnych to np. olej ze slodkich migdałów do kąpiel dziecka i nie tylko, "balsam" z oleju kokosowego i galaretki aloesowej, olejek na rozstępy Body Oil z serii Mother and Baby (zamiast popularnego Bio Oil, który w swoim składzie ma BHT). Jest też z tej serii krem do pupy, ale osobiście nie testowałam. Za to kategorycznie zrezygnowałam z Sudocremu ze względu na BHT i BHA w składzie. Ja wiem, że są one wymienione na samym końcu, czyli jest ich najmniej, ale nie chcę każdego dnia smarować delikatnej skóry dziecka takim kremem.
Do kąpieli w miarę dobry skład ma Bobini Baby lipidowy żel lub Hipp. Od nich też mam krem pośladkowy i balsam.
A najlepsza pasta do zębów bez fluoru jest z Ziajki z narysowanym bobrem.
 
reklama
My niedawno kupiliśmy córce kosmetyki Tibu Naturals takie kolorówki - akurat był świetny prezent na dzień dziecka. Ma teraz błyszczyk i kilka kolorów lakieru do paznokci. Naturalny skład, wegańskie formuły i bardzo duży wybór kolorów. Lakier zmywa się wodą z mydłem, więc bezpieczne dla paznokci.
 
Do góry