reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki i akcesoria dla noworodka

Dołączył(a)
7 Wrzesień 2015
Postów
7
Hej dziewczyny,
mam pytanie, jakie kosmetyki poleciłybyście dla noworodka, takie, które byłyby delikatne i można byłoby ich używać od 1 dnia życia?
dzięki!
 
reklama
Każda mama ma swoją ulubioną markę , jedna poleci Ci jakąś super-hiper- wypasioną, droga "eko" serię , inna najzwyklejszą oliwkę i mydełko.
Ja bardzo lubiłam Johnson^Johnson- z sentymentu ;)- używała ich moja mama dla młodszego rodzeństwa, ja dla starszych synów.
Córka- alergiczka, już potrzebaowała specjalnego nawilżenia- u nas sprawdziła się seria Emolium , a na Oilatum była uczulona :baffled:.
Ale z takich "drogeryjnych" serii moge tez z czystym sumieniem polecić "Hipp" - też pięknie nawilżały i nie uczulały. U nas. Ale - kazde dziecko reaguje inaczej...
Summa-summarum- na początek poleciłabym emulsję do mycia Emolium i krem do pielęgnacji, plus Sudocrem do pupy. Nie ma sensu "na dzień dobry" kupować baterii kosmetyków, które potem wyrzucisz. zobacz najpierw, jak reaguje dziecko, czy jego skóra jest ok, czy nie wykazuje oznak uczulenia czy przesuszenia. Jeśli dziecko z tych, co to mu "nic nie straszne" , wówczas śmiało możesz kierować się własnymi preferencjami - popatrz w drogeriach, aptekach, powąchaj, popróbuj konsystencje ;)- nikt Ci nie doradzi na 100% , bo co odpowiada jednej mamie, dla innej będzie "fuj" ;)
 
U nas jest Hipp,Emolium, Baby dream.
Na pupę linomag. Sudocremu stosowałam tylko przy lekkich odparzeniach pieluszkowych, a i tak dziwnie wysuszał skórę. Teraz stosuję babcią zasypkę z mąki ziemniaczanej profilaktycznie. Do pupy jest lepsza od wszystkich stosowanych cudów kosmetyki:-)
 
Od urodzenia do 6 miesięca używałam Oilatum emulsję do kąpieli, a na pupę Bepanthen (polecam aptekę Gemini internetową, bo są fajne promocje w aptece stacjonarnej jest piekielnie drogi), a na noc używałam kremu nivea baby, bo sudocrem synka uczulał. Polecam Ci małe pojemności żebyś sprawdziła co będzie najlepsze dla Twojego dzidziusia :)
 
Dzięki dziewczyny, najczęściej powtarza się oilatum i emolium :) z apteczno - drogeryjnych popularna jest jeszcze mustela, ale dla mnie ma zbyt intensywny zapach, do czego on potrzebny noworodkowi czy niemowlęciu? Ono i tak ślicznie pachnie ;) poza tym oilatum i emolium zdaje się są polskie, co dla mnie też na plus. Jeśli chodzi o sudocrem, to słyszałam, że on taki jest specjalistyczny, raczej przy odparzeniach? A propos odparzeń czy wrażliwej skóry, używacie chusteczek czy samej wody z wacikami??
 
U nas była sama woda z wyciekiem. Chusteczki tylko na wyjścia. Umyj ręce chusteczkami takie dziwne klejące są, to samo z pupa.
Sudocremu nigdy nie używałam, położna powiedziała żeby dać sobie z nim spokój bo bardzo wysusza. U nas na problemy skórne sprawdził się alantan plus maść.

Preparatów typu emolium przy skórze normalnej nie powinno się długo używać.
 
Oilatum ma znacznie lepszą konsystencję (nie ma tak dużo oleju parafinowego) niż Emolium i u nas się bardziej sprawdził. Oilatum lepiej nawilżał skórę mojego dziecka (był przenoszony i przez 3 tyg miał problem z suchą skórą). Do pupy tylko i wyłącznie używałam i używam chusteczek pampers sensitive (normalnie są dosyć drogie, ale w 6 pakach można tanio kupić w hipermarketach) nie pachną, są mocno nawilżone - w innych zawarte substancje zapachowe uczulały mojego synka i tylko te się sprawdziły. W razie odparzeń tylko i wyłącznie przegotowana, letnia woda.
 
reklama
Ja myłam zawsze letnią wodą i wacikami, chusteczki używam pampers ale tylko w skrajnym przypadku czyli kupsko :)jeżerli twój maluszek będzie miał suchą skórę polecam zastosować Linum, słaba dostępność jest ale w necie możesz kupić za 18 zł.

Śmiało można zastąpić Oilatum tym Linum. Mój miał problemy z suchą skórą smarowałam Balneum intensiv i aż odparzenia się porobiły, przeszłam na Linum i jest ok do tej pory:happy:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry