reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kosmetyki - jakie dla niemowlaka?

:-) Dzieki dziewczyny za podpowiedzi, sklonie sie chyba na Jonsons baby, tylko , aby male nie mialo uczulenia.pa pozdrawiam;-)
 
reklama
Ja chyba kupie kosmetyki Nivea. Przystępna cena, chwalone przez inne znane mi młode mamy.

Wiem, ze dużo mam jest zadowolonych z Jonhson baby, ale ja jestem na nie uczulona, wiec wolę nie stosować ich dla swojego maluszka szczególnie w pierwszych miesiącach życia, by go nie narażac na niepotrzebne atrakcje. Tym bardziej że i ja miałabym kontakt z tymi kosmetykami np smarujac dzidziusia oliwką, więc wysypka gwarantowana :)
 
Przez przypadek do was zajrzałam dziewczyny i to co mogę doradzić to czy elektryczny czy ręczny zalezy od tego jak często bedziecie chciały sciągać pokarm. Ja nastawiałam się na to że raczej będę go potrzebowała okazjonalnie i kyupiłam ręczny aventu z którego byłam bardzo zadowaolona ale kiedy okazało sie ze muszę sciagać pokarm 4 razy dziennie i myslałam ze mi ręka oddpadnie - to posłałam mego męża po elektryczny tej samej firmy, który bardzo sobię chwalę - cichutki, można regulować i siłę i tępo ssania. Można też go podłączyć zarówno do pradu jak i działa na baterie paluszki.
Szczerze polecam. i Trzymam za was kciuki
 
przerobiłam dziś różne wątki o laktatorach i wszędzie mamy polecają ręczne:
- Avent isis
- Medela
A jak ktoś chodzi do pracy i codziennie ściąga dużo pokarmu to polecają elektryczne Avent lub Medela.

A ja się tak jeszcze zastanawiam czy istnieje możliwość że wcale nie skorzystam z laktatora? Bo dużo osób sprzedaje na allegro laktatory użyte 2 razy, więc nie korzystają, albo karmią mlekiem z puszki :confused:.
 
[FONT=Arial,Helvetica]to ze strony medela opisy:

Mini Electric

Bardzo popularny odciągacz bateryjno-sieciowy do domowego użytku. Ze względu na niewielkie rozmiary idealnie nadaje się dla osób aktywnych zawodowo. Pełna regulacja siły ssania oraz rytm naśladujący naturalny rytm ssania dziecka jako standard odciągaczy elektrycznych i bateryjno-sieciowych. Najlepszy w tej klasie odciągaczy. cena 285 zł

[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica]Harmony[/FONT][/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica]Odciągacz Harmony jest pierwszym i jedynym na rynku ręcznym odciągaczem umożliwiającym odciąganie pokarmu w dwufazowym rytmie, naśladującym naturalny rytm ssania dziecka. cena 180 zł

[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica]Lactaset
Występujący na naszym rynku również w wersji MINI. Profesjonalny odciągacz ręczny z regulacją siły ssania. Konieczny do nabycia przez wszystkich, którzy chcą skorzystać z modułu napędowego Lactina. cena mini 60zł

A to kiedy jaki kupić:

ręczny
najlepszy gdy: pominięcie karmienia, wieczór poza domem,
ręczny dobry gdy: praca na część etatu,


bateryjno-sieciowy

najlepszy gdy: praca na część etatu i praca na cały etat
dobry gdy: poród wczesny lub choroba dziecka,
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica]Zapalenie piersi, [/FONT][/FONT][FONT=Arial,Helvetica]Okresowa separacja od dziecka, [/FONT][FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica]pominięcie karmienia, wieczór poza domem,

elektryczny
najlepszy gdy:
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica]poród wczesny lub choroba dziecka, [/FONT][/FONT][FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica]Zapalenie piersi, [/FONT][/FONT][FONT=Arial,Helvetica]Okresowa separacja od dziecka, nawał pokarmu, zbyt mało mleka
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica] *Odciągacze elektryczne są dostępne do domowego użytku tylko i wyłącznie poprze system wypożyczalni
[/FONT]
[/FONT]
Medela - Karmienie piersia
[FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica]
[/FONT]
[/FONT]
 
czyli mamy 3 sprawdzone do wyboru? hmm może ktoś jeszcze rad udzieli :confused:
czekamy
Ja czasem muszę zostawic swojego malca na cały Boży dzień, wracam dopiero o 21. Używam ręcznego laktatora Avent i naprawdę się sprawdza- odciąganie jest dyskretne czego nie może nam zapewnic laktator elektryczny. A odciąnięcie pokarmy zajmuje mi ok 5min. Polecam naprawdę.
 
reklama
dzięki Mandi - ja właśnie myślę o ręcznym - jest tańszy i zawsze gotowy do użycia ;-)
na allegro Avent isis są po 135zł.
 
Do góry